Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Prezes filipińskiego banku centralnego sprzeciwia się zakazowi kryptowalut

Prezes filipińskiego banku centralnego sprzeciwia się zakazowi kryptowalut

Wiadomości
25 lipca, 2022
294
filipny krypto

Felipe Medalla, gubernator Centralnego Banku Filipin (BSP), powiedział Forkastowi, że organ nie ma planów zakazania cyfrowych aktywów.

Kryptowaluty mają teraz niewielkie zastosowanie dla prawdziwych płatności z powodu wysokiej zmienności.

Medalla zwrócił też uwagę na szkodliwość Bitcoina dla środowiska.

Przydatnym scenariuszem użycia [kryptowalut] jest unikanie monitorowania przez rząd. Pytanie, jakie korzyści społeczne przynosi?

Medalla uważa, że w większości państw władza nie jest doskonała, ale przyczynia się do dobra wspólnego, więc “nie ma potrzeby osłabiania rządu”.

Niektóre kryptowaluty straciły prawie dwie trzecie swojej wartości w bardzo krótkim czasie. Moja rada jest więc taka, że jeśli zamierzasz go kupić, nie inwestuj pieniędzy, których nie możesz stracić.

Przewodniczący BSP mówił o planach agencji, aby przetestować narodową walutę cyfrową do końca 2022 roku. Wnioski z projektu pilotażowego zostaną wykorzystane do określenia kolejnych kroków w rozwoju CBDC.

Przypomnijmy, że w styczniu największy bank na Filipinach, UnionBank, ogłosił uruchomienie handlu i przechowywania kryptowalut. Firma nie podała przybliżonego terminu premiery.

Wcześniej Changpeng Zhao, szef Binance, mówił o planach firmy dotyczących uzyskania licencji na Filipinach. W lipcu think tank Infrawatch PH wezwał Departament Handlu i Przemysłu do wszczęcia dochodzenia w sprawie giełdy Bitcoinów pod kątem nielegalnych kampanii marketingowych.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.