Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Ray Dalio: Zakaz kryptowalut w USA jest “wysoce prawdopodobny”

Ray Dalio: Zakaz kryptowalut w USA jest “wysoce prawdopodobny”

Wiadomości
26 marca, 2021
948
DalioBall

Menedżer funduszy hedgingowych Ray Dalio podzielił się swoimi przemyśleniami na temat przyszłości Bitcoina. Stwierdził on, że zakaz kryptowalut w Stanach Zjednoczonych jest “wysoce prawdopodobny”.

Banki nie chcą konkurentów

Rynek kryptowalut cieszy się świetną passą dzięki instytucjonalnemu parciu na kryptowaluty. Firmy inwestycyjne, menedżerowie i inne korporacje, takie jak Goldman Sachs, VanEck i Fidelity, złożyły wnioski do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o uruchomienie Bitcoin Exchange-Traded Fund (ETF). Naturalnie, doprowadziło to banki centralne do ponownego rozważenia wpływu cyfrowych aktywów.

Coraz więcej banków centralnych dostosowuje się do pojawienia się nowych technologii w przestrzeni fintech. niektóre z nich rozważają nawet możliwość emisji CBDC (Central Bank Digital Currency). Nie dotyczy to jednak innych instytucji, które mają bardziej agresywne podejście do cyfrowych aktywów, jak np. bank centralny Indii.

Jako przykład ścisłych regulacji, Dalio wskazał obecną sytuację w Indiach. Kraj ten bowiem planuje zakazanie cyfrowych aktywów – uniemożliwiając ich posiadanie, handel nimi, a nawet blokując protokoły internetowe (IP) giełd.

Bitcoin może zostać zakazany w taki sam sposób jak złoto

Dalio dodał, że rządy mogą zdelegalizować kryptowaluty w taki sam sposób, jak zrobiły to ze złotem. Odniósł się on do ustawy o rezerwach złota z 1934 roku. Ustawa ta wymagała, aby całe złoto monetarne zostało przekazane do Skarbu Stanów Zjednoczonych, tak więc instytucje finansowe i obywatele nie mogli go posiadać. Celem takiej kolei rzeczy była “ochrona systemu walutowego Stanów Zjednoczonych”.

“Każdy kraj ceni sobie swój monopol na kontrolowanie podaży i popytu. Nie chcą, aby inne monety działały lub konkurowały, ponieważ sprawy mogą wymknąć się spod kontroli.

[…] Myślę więc, że jest bardzo prawdopodobne, że w pewnych okolicznościach zostanie on zdelegalizowany w taki sam sposób, w jaki zdelegalizowano złoto. I obserwujemy, jak to zagadnienie pojawia się dziś w Indiach”

– powiedział Dalio dla Yahoo Finance.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.