Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Księgowość e-commerce przy spółce z o.o.

Księgowość e-commerce przy spółce z o.o.

Komunikaty firm
13 maja, 2021
833
ksiegowosc

Spółka z o.o. to bardzo popularna forma prowadzenia działalności gospodarczej w branży e-commerce. Niewątpliwie kusi ona przedsiębiorców rozmaitymi korzyściami. Z drugiej jednak strony księgowość e-commerce dla spółki z o.o. bywa niełatwa. Jak poprawnie rozliczyć spółkę? Z jakiego biura księgowego warto skorzystać? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Dlaczego sp. z o.o.?

Prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki z o.o. niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim takie przedsiębiorstwa mogą stosować legalną optymalizację podatkową, niwelując pewne obciążenia finansowe. To również bardzo bezpieczna forma działalności gospodarczej. Spółka posiada bowiem osobowość prawną, a wspólnicy nie odpowiadają za zaciągnięte przez nią zobowiązania. Do tego samo założenie spółki z o.o. jest niezwykle proste. Kosztuje niewiele, numery NIP i REGON nadawane są niemal “od ręki”, a wszystkich formalności można dopełnić przez Internet. Należy jednak podkreślić, że księgowość e-commerce spółki z o.o. jest dość złożona i skomplikowana. Do jej prowadzenia najlepiej zaangażować profesjonalistów – https://www.ecpodatkowe.pl/e-commerce/.

Jak prowadzić księgowość w spółce z o.o.?

Prowadzenie spółki z o.o. wymaga prowadzenia tak zwanej pełnej księgowości. Teoretycznie wypełnia się bardzo podobne księgi rachunkowe, jak przy jednoosobowej działalności gospodarczej. Są one jednak bardzo drobiazgowe i dość mocno rozbudowane. Przykładowo w klasycznej księdze przychodów i rozchodów prowadzonej dla jednoosobowego przedsiębiorcy wystarczy uwzględnić faktury sprzedażowe i kosztowe. W spółce z o.o. jednak konieczne jest wykazanie każdej najdrobniejszej transakcji, związanej z działalnością firmy. Nie można zatem pominąć żadnej zapłaconej zaliczki, odszkodowania oraz żadnej operacji dokonanej kartą płatniczą. Wspólnicy nie mogą też pójść do banku i w każdej chwili wypłacić pieniędzy z konta spółki. Księgowość e-commerce dla spółki z o.o. wymaga również prowadzenia dodatkowych ewidencji, w tym wykazu aktywów i pasywów. Na koniec każdego roku podatkowego należy natomiast przejść skomplikowaną procedurę sporządzenia, zatwierdzenia i przekazania do właściwego organu sprawozdania finansowego spółki.

Jakie biuro księgowe dla spółki z o.o.?

Nie każde biuro księgowe radzi sobie ze skomplikowanymi zasadami prowadzenia księgowości e-commerce dla spółki z o.o. Najczęściej drobne podmioty, w tym księgowe działające samodzielnie, odmawiają świadczenia takiej usługi. Warto więc stawiać na większe biura księgowe, dla których prowadzenie spółki z o.o. nie ma żadnych tajemnic. Najlepiej przy tym, gdy dana firma umożliwia zdalny kontakt z klientami za pośrednictwem telefonu oraz Internetu, w tym specjalnych serwisów do księgowości. Wówczas w każdej chwili można skontaktować się ze swoim księgowym oraz znaleźć niezbędne dokumenty. Partner biznesowy w postaci zaufanego księgowego powinien też być dyspozycyjny przez siedem dni w tygodniu. To recepta na sukces firmy, a jednocześnie szansa na prawidłowe dopełnienie wszelkich obowiązków podatkowych.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.