Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Do czego służy kalkulator wynagrodzeń?

Do czego służy kalkulator wynagrodzeń?

Komunikaty firm
24 listopada, 2020
1222
główne_korekty faktur

Kalkulator wynagrodzeń zna większość osób, które kiedykolwiek ubiegały się o pracę. Służy on m.in. do obliczania pensji osoby zatrudnionej zarówno na podstawie umowy o pracę, jak również umowy zlecenie i o dzieło. Jak ogólnie wiadomo wynagrodzenie podaje się w kwocie brutto, pracownika zaś interesuje głównie kwota netto, czyli „na rękę”. Kalkulator brutto netto dostępny na wielu stronach internetowych pozwala w kilka sekund poznać ile tak naprawdę otrzymamy za swoją pracę. Do czego jeszcze mogą przydać się kalkulatory?

Kalkulatory policzą niemal wszystko

Pomimo że kalkulator wynagrodzeń znany również jako kalkulator płac należy do najbardziej popularnych, na rynku możemy spotkać wiele kalkulatorów, które pomogą zarówno osobie prywatnej, jak i przedsiębiorcy. Poznajmy najpopularniejsze z nich.

Kalkulator ZUS – pozwala na wyliczenie składki na ZUS z uwzględnieniem kwot kierowanych na fundusz emerytalny

Kalkulator odsetek. Pomimo że odsetki nie kojarzą się nam najlepiej i nikt nie chce ich płacić, w życiu zdarzają się sytuacje, w których trzeba zapłacić odsetki choćby od przeterminowanej płatności za rachunek. Z odsetkami częściej spotykają się przedsiębiorcy, którzy dokonują licznych rozliczeń w kontrahentami. W przypadku odsetek mogą być one naliczane z różnego tytułu:
– odsetki ustawowe (kapitałowe) służą do obliczania np. odsetek do kredytu kupieckiego,
– odsetki za opóźnienie, które nalicza się w obrocie z udziałem konsumentów,
– odsetki od transakcji handlowych – występują w przypadku opóźnień w rozliczeniach pomiędzy przedsiębiorcami,
– odsetki maksymalne, najbardziej odczuwalne finansowo. Są naliczane za opóźnienia z tytułu czynności prawnych.

kalkulator wynagrodzeń

Kalkulator maksymalnej subwencji z Tarczy Antykryzysowej. W dobie pandemii Covid-19 temat bardzo na czasie. Dzięki kalkulatorowi przedsiębiorcy wnioskujący o subwencję mogą sprawdzić, o jakie kwoty mają szansę się ubiegać. Co istotne dotyczy to różnej wielkości podmiotów od mikro firm, przez małe po średnie przedsiębiorstwa.

Kalkulator podatkowy VAT – przydatny dla wszystkich podmiotów, które prowadzą sprzedaż towarów. Dzięki niemu otrzymamy cenę netto/brutto towaru po wpisaniu odpowiedniej stawki VAT.

Kalkulator rzeczywistej stopy procentowej. Przydatny zwłaszcza dla osób, które planują zaciągnąć kredyt spłacany w równych ratach. Formuła wykorzystana w kalkulatorze uwzględnia przepisy ustawy o kredycie konsumenckim.

Poza wyżej wymienionymi mamy również kalkulator lokat, ryczałtów samochodowych, emerytalny czy opłat notarialnych.

Jak widać kalkulator wynagrodzeń to tylko jedno z wielu narzędzi, które potrafi bardzo pomóc w codziennych finansach, oszczędzić mnóstwo czasu i co równie ważne, uniknąć kosztownych pomyłek.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.