Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Jakie dokumenty są potrzebne, aby otrzymać kartę kredytową?

Jakie dokumenty są potrzebne, aby otrzymać kartę kredytową?

Komunikaty firm
28 lipca, 2021
769
Businessman giving end key to customer after good deal agreement. while loan agreement being approved and calculator, Buy house concept

Karta kredytowa to dobry sposób na płatności online czy w sklepach za granicą na wakacjach. Pozwala na szybki „kredyt”, który przybiera formę limitu środków. Jak ją otrzymać, jakie dokumenty są potrzebne, jak potem z niej korzystać?

Komfort i bezpieczeństwo

Karta kredytowa to kredyt w nowoczesnej formie, czyli po prostu w postaci plastikowej karty. Nie musisz udawać się do oddziału banku, składać wniosków i czekać na decyzję. Karty kredytowe to produkt oferowany przez większość banków. W przeciwieństwie do tradycyjnych kredytów ten ma wygodną i prostą formę limitu środków. Kwota tego limitu zależy głównie od zdolności kredytowej klienta. Na czym to polega? Każda płatność taką kartą zmniejsza limit.

Karty kredytowe – wygodne płatności

Dzięki karcie kredytowej można bezpiecznie i wygodnie płacić zarówno w sklepach stacjonarnych, punktach usługowych, restauracjach, barach, klubach, kinach, salonach spa czy wypożyczalniach sprzętu sportowego, jak i w sklepach online. Nie ma też znaczenia, czy w Polsce, czy za granicą. W wielu bankach są co prawda naliczane dodatkowe opłaty za przeliczenie waluty, ale jest to znacznie bardziej opłacalne niż transakcje dokonywane z udziałem gotówki wymienionej w kantorze. Wyjaśnijmy, jak założyć kartę kredytową.

Karta kredytowa przez internet – co jest potrzebne?

Karta kredytowa online, bez wychodzenia z domu? Możliwość wnioskowania o kartę przez internet to jedno z kryteriów branych pod uwagę przez osoby zainteresowane tym produktem. Taką usługę oferują różne banki – między innymi Santander Consumer Bank. Cała procedura jest wyjątkowo prosta.

Wymagania różnych kredytobiorców są często różne, ale można przyjąć, że kredyt na karcie dostępny jest dla pełnoletnich osób, mających dowód osobisty oraz numer PESEL i pełną zdolność do czynności prawnych, a także zdolność kredytową. Ta podstawowe wymagania, jeśli zastanawiasz się, jak założyć kartę kredytową.

Zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa to zdolność do spłaty kredytu wraz z odsetkami – banki określają ją wcześniej, by mieć pewność, że możesz uregulować zobowiązanie. Karty kredytowe to rodzaj kredytu, dlatego konieczne jest przekazanie do banku zaświadczeń, które udokumentują kwoty dochodów oraz ich źródło. Może to być roczne zeznania podatkowe PIT lub dokumenty przygotowane przez pracodawcę.

Jak wybrać kartę kredytową?

Aby karta była pomocna i nie obciążyła domowego budżetu, warto przejrzeć dostępne na rynku oferty i przeanalizować je punkt po punkcie. Sprawdź m.in., ile trwa okres bezodsetkowy dotyczący płatności online. Jeśli zwrócić pożyczone środki w trakcie jego trwania, bank nie pobierze odsetek. Najczęściej trwa on około 46-54 dni.

Drugą kwestią są dodatkowe koszty – np. za wydanie karty, miesięczne użytkowanie czy ubezpieczenie. Zwróć uwagę również na wskaźnik RRSO – obejmuje wszystkie koszty okołokredytowe i obrazuje finalny koszt finansowania w skali roku – i ew. dodatkowe korzyści. Mogą to być zniżki np. na zakupy czy bezpłatne ubezpieczenie.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.