Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Bitcoin w Polsce, czy popularny, gdzie możesz kupić bitcoina?

Bitcoin w Polsce, czy popularny, gdzie możesz kupić bitcoina?

Komunikaty firm
25 czerwca, 2020
1459
24148a98f25c8845b8c1222fda2b8b5d

Bitcoin zdominował rynek kryptowalut w Polsce. Jeśli już sięgamy po takie wirtualne monety, to zazwyczaj jest to właśnie popularny bitcoin. Coraz więcej osób deklaruje zainteresowanie kryptowalutami. W jaki sposób można więc je pozyskać? Jak kupić bitcoina?

Kupno bitcoinów w kantorach

Możliwości nabycia kryptowalut jest kilka. Bitcoin kupisz lub sprzedasz w kantorach bitcoina online (np. kantorbitcoin.pl), to jedna z najłatwiejszych możliwości pozyskania wirtualnych monet. Korzystanie z usług takich specjalnych kantorów jest zalecane dla osób, które dopiero interesują się tym tematem i stawiają pierwsze kroki w świecie bitcoina. Kupno przez kantor nie jest szczególnie trudne, w Polsce istnieje kilka miejsc, gdzie można tak nabyć kryptowalutę. Należy jednak porównywać ich oferty. Te mogą różnić się nie tylko cenami, ale i dostępnością konkretnych walut wirtualnych. Cały proces zakupu przebiega dosyć szybko i, co najważniejsze, jest on anonimowy. Formalności są minimalne, uproszczone, co ułatwia osobom początkującym zakup bitcoinów.

Kupno bitcoinów na giełdzie kryptowalut

Osoby, które mają już pewne doświadczenie w inwestowaniu, mogą zdecydować się na zakup waluty wirtualnej na giełdzie bitcoin. Takich miejsc jest w internecie mnóstwo. Przy wyborze odpowiedniej giełdy, warto kierować się opiniami o niej. Lepiej wybierać giełdy, które mają już wypracowaną renomę, najlepiej, jeśli są zlokalizowane w Polsce. Korzystanie z takiej platformy wymaga wcześniejszej rejestracji, podania danych, następnie konto jest weryfikowane. Czas trwania takiego procesu zależy od wybranej giełdy, może to być zaledwie kilka minut. Kolejnym krokiem jest zasilenie konta. Chcąc wpłacić złotówki, możliwe jest skorzystanie z przelewów bankowych.

Kupno kryptowaluty przez bitcoinomat

Kolejnym sposobem pozyskania bitcoinów jest skorzystanie z bitcoinomatu. Jest to specjalny bankomat, który umożliwia szybkie i anonimowe zakupienie wirtualnych monet. Przy niższych kwotach większość urządzeń nie wymaga weryfikacji tożsamości. Korzystanie z bitcoinomatów nie jest trudne. Należy wybrać kwotę, podać adres portfela, na który mają trafić bitcoiny, można posłużyć się kodem QR w smartfonie. Kolejnym krokiem jest zapłacenie. Możliwe jest wsunięcie gotówki do bitcoinomatu lub płatność kartą płatniczą. Na końcu drukowane jest potwierdzenie.

Jeszcze do niedawna znalezienie bitcoinomatu było nieco trudne, jednak w ostatnich latach ich liczba w Polsce zwiększyła się. Obecnie takie urządzenia znajdują się w wielu miastach. Bitcoinomaty dostępne są m.in. w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Wrocławiu czy w Poznaniu. Aktualną listę lokalizacji urządzeń można znaleźć w internecie.

Jak więc widać, możliwości nabycia bitcoinów jest całkiem sporo. Poradzą sobie z tym zarówno doświadczone na rynku kryptowalut osoby, jak i ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z walutami wirtualnymi. Warto jednak korzystać ze sprawdzonych platform, kantorów i bankomatów, aby cały proces przebiegł bezpiecznie.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.