Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

2 sposoby jak i gdzie łatwo sprzedać bitcoiny za złotówki

2 sposoby jak i gdzie łatwo sprzedać bitcoiny za złotówki

Poradniki
16 września, 2019
6370
bitcoin i pieniądze

Kryptowaluty są bardzo prężnie rozwijającą się dziedziną rynku. Coraz więcej osób decyduje się na inwestowanie coraz większych pieniędzy w obrót nimi. Z każdym miesiącem wzrasta ilość giełd kryptowalut. Nie powinno więc nikogo dziwić, że bitcoinów używa coraz więcej osób niezwiązanych ściśle z graniem na giełdzie. Ludzi używają ich jako sposobu na łatwą inwestycję, czy też do zmagazynowania oszczędności. Niezależnie od tego, jaki jest cel zakupu kryptowaluty, w pewnym momencie nastanie moment, w którym będzie trzeba ją spieniężyć. Dla wielu jest to niezwykle problematyczne, gdzie można łatwo oraz szybko tego dokonać?

Sposób nr 1: Sprzedaż kryptowaluty na InPay.pl – pieniądze na konto bankowe

(Brak wymogu weryfikacji – wymiana anonimowa)

Pierwszym sposobem wypłaty bitcoinów w złotówkach jest skorzystanie z przelewu kantoru internetowego inpay.pl bezpośrednio na konto bankowe. Cały proces jest niezwykle łatwy oraz intuicyjny. Aby sprzedać bitcoiny za pomocą inpay.pl należy:

1. Wejść na odpowiednią stronę – InPay.pl i przejść do zakładki Sprzedaj.

inpay sprzedaj btc
Kliknij na zaznaczoną na żółto zakładkę Sprzedaj

 

2. Wpisz kwotę w PLN, za jaką chcesz sprzedać Bitcoiny. W prawym dolnym rogu wyświetli się estymacja ilości bitcoinów, które sprzedasz za złotówki. Po wprowadzeniu wartości kliknij Dalej.

 

3. W ostatnim kroku należy podać adres rachunku na który chcesz otrzymać pieniądze, zaznaczyć zgody i kliknąć “Otwórz zlecenie”. Po zawarciu zlecenia otrzymasz adres do wpłaty BTC, który należy użyć przy zleceniu przelewu z prywatnego lub giełdowego portfela.

Przelew powinien dotrzeć na konto bankowe w ciągu maksymalnie 48 godzin.

Rozwiązanie opierające się na InPay.pl ma ogromną zaletę, jaką jest uniezależnienie od lokalizacji bitomatów, których jak na razie nie znajduje się w Polsce zbyt wiele. Dzięki posiadaniu pieniężny na koncie bankowym można wypłacić je ze zwykłego bankomatu. Rozwiązanie to nie jest jednak pozbawione wad. Podstawową z nich jest brak anonimowości, która jest jednym z głównych założeń korzystania z kryptowalut. Kolejnym problemem jest konieczność oczekiwania na przelew, nie można więc dostać gotówki od ręki, będzie to problematyczne szczególnie w momentach potrzeby silnego zastrzyku gotówki.

Sposób nr 2: Bitomaty – w pełni anonimowa, szybka i łatwa wypłata BTC za złotówki

Jak sama nazwa wskazuje są to specjalne bankomaty przeznaczone do obrotu kryptowalutami. Ich zasada działania jest bardzo prosta. By dokonać spieniężenia waluty, należy z poziomu strony internetowej przelać odpowiednią ilość wirtualnej waluty na wskazany adres, następnie używając odpowiedniej opcji wybrać sposób odbioru gotówki. W tym wypadku będzie to odbiór w bitomacie. Kolejnym krokiem jest udanie się na miejsce oraz odbiór gotówki. Warto zaznaczyć, że bitomaty posiadają również opcje kupna gotówki. Niezależnie od funkcji, z której skorzysta użytkownik, rozwiązanie to ma dwie podstawowe zalety. Pierwszą jest dostępność gotówki “od ręki”. Drugą natomiast bardzo duża anonimowość, która jest podstawowym założeniem korzystania z kryptowalut. Całego procesu można dokonać bez rejestracji oraz bez weryfikacji Rozważanie to jest dodatkowo bardzo bezpieczne, ma niestety podstawową wadę. Jest nią prowizja płacona za skorzystanie ze stanowiska. Zależnie od firmy, która zarządza bitomatem może być to z góry ustalona kwota lub procent od transakcji.

O sprzedaży bitcoinów w bitomatach przeczytasz w artykule Bitomaty – jak i gdzie dokonać transakcji, lista bankomatów, prowizje.

Co wybrać, gdzie wymienić BTC za gotówkę?

Jedna, jak i druga opcja ma pewne zalety, a także wady. Należy bardzo dobrze rozważyć, które z rozwiań, będzie odpowiednie w konkretnej sytuacji. Bitomaty będą opcją bardzo korzystną dla każdego, komu zależy na tym, aby cały proces przebiegał anonimowo oraz dawał możliwość szybkiej wymiany bituminów za gotówkę bez potrzeby rejestracji. Mogą jednak odstraszać względnie wysoką prowizją oraz często problematyczną lokalizacją. Opcja ta na pewno zainteresuje mieszkańców dużych miast.

Przelew jest rozwiązaniem pozbawionym problemu z wysoką prowizją oraz lokalizacją. Jednak rozwiązanie to jest znacznie wolniejsze. Jego zaletą będzie jednak uniezależnienie od lokalizacji oraz brak konieczności wychodzenia z domu. Ciężko kreślić czy któreś z wymienionych rozwiązań jest lepsze od drugiego. Najtrafniejszym stwierdzeniem byłoby określenie, że zarówno blitomaty, jak i przelew uzupełniają się, i powinny być indywidualnie dopasowywane do konkretnej sytuacji. W obu wymienionych przypadkach wymiana bitcoinów odbywa się za złotówki. Z tego względu posiadacze zagranicznych kont bankowych będą musieli mieć możliwość działań a różnych walutach w przeciwnym wypadku bank automatycznie przewalutuje złotówki na walutę, w której założone zostało podane konto internetowe. Rozważanie to może być niekorzystne, ze względu na zróżnicowany kurs wielu walut.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie sprzedam bitcoiny lub inne kryptowaluty w pełni anonimowo?

  • Najlepszym rozwiązaniem jest sprzedaż kryptowaluty w Bitomatach. Cechują się one brakiem wymogów co do rejestracji i weryfikacji dokumentów tożsamości. Ponadto pieniądze otrzymuje się w gotówce – bez pośredniczących banków.

Który ze sposobów sprzedaży BTC jest szybszy?

  • Szybszym i łatwiejszym sposobem jest sprzedaż bitcoinów za pomocą Bitomatów. Jedynym ograniczeniem jest lokalizacja urządzeń (niestety umiejscowione są zazwyczaj w większych miastach).

Czy korzystanie z inpay.pl i bitomatów jest bezpieczne?

  • Tak. Zarówno InPay.pl jak i Bitomaty należą do dużych i znanych firm z branży kryptowalut.

Gdzie znajdę więcej informacji o bitomatach – mapę, lokalizację, prowizje itp.?

W jakich innych miejscach mogę sprzedać swoje kryptowaluty?Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.