Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Jakie korzyści niesie z sobą VPN?

Jakie korzyści niesie z sobą VPN?

Komunikaty firm
4 czerwca, 2019
1375
office-583841_960_720

VPN to skrót od wirtualnej sieci prywatnej. Przedstawia się go jako usługę szyfrowania danych przez internet chroniących tożsamość użytkownika.

Sieć prywatna najlepiej spełnia swoją rolę, gdy dostawca sieci chce skupić się na śledzeniu osoby korzystającej z witryn. Bardzo często dochodzi do przekazywania historii przeglądania reklamodawcom czy jakimkolwiek zewnętrznym podmiotom. Wtedy VPN stara się przekierunkować ruch do specjalnego serwera. Adres IP zostaje ukryty a dane zaszyfrowane, które stają się niemożliwe do odczytania. Aby uniknąć śledzenia, warto skorzystać z programu SurfShark, który dostępny jest do pobrania pod tym adresem.

Korzyści

Korzystanie z VPN niesie ze sobą wiele korzyści. Dzięki niej można bezpiecznie korzystać z sieci. Przydaje się ona, gdy korzysta się z sieci publicznych, gdzie użytkownik nie ma pojęcia, kto ma dostęp do łącza. VPN chroni hasła, konta bankowe, karty i wszystkie inne informacje, podawane podczas łączenia z siecią.

Przeglądanie internetu przez VPN wiąże się z szfrowaniem danych i ochroną adresu IP. W ten sposób gromadzenie danych przez dostawcę internetu jest niemożliwe.

Sieć VPN przydaje się, gdy użytkownik chce skorzystać ze stron o ograniczonym dostępie. Wiele krajów bowiem blokuje różnego rodzaju witryny czy nawet serwisy społecznościowe. Wiele przedsiębiorstw stosuje zapory sieciowe, by zwiększyć wydajność pracy lub zablokować pracownikom dostęp do treści, rozpraszających w czasie pracy. Wtedy serwery VPN tak zmieniają IP, by umiejscowić użytkownik w innej lokalizacji niż faktycznie się znajduje.

Najpopularniejsze programy VPN

Na rynku istnieje wiele programów VPN. Najlepsze z nich zapewniają pracę na wielu stanowiskach, udostępniają tysiące serwerów czy służą wsparciem technicznym przez 24 godziny na dobę. Fanom plików dostępnych w sieci zapewniają swobodny dostęp do serwisów VOD i torrentów. Zalicza się do nich głównie: NordVPN, Express VPN, Surfshark oraz CyberGhost.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.