Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

MicroStrategy kupiła 301 BTC za 6 mln USD

MicroStrategy kupiła 301 BTC za 6 mln USD

Wiadomości
20 września, 2022
214
microstrategy

Dostawca oprogramowania analitycznego MicroStrategy zakupił kolejne 301 BTC za 6 milionów dolarów. Tak wynika z raportu złożonego w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Założyciel firmy i były CEO Michael Saylor powiedział, że zakupy zostały przeprowadzone między 2 sierpnia a 19 września po średniej cenie 19 851 USD za BTC.

Poprzednia inwestycja MicroStrategy w pierwotną kryptowalutę miała miejsce w czerwcu, kiedy to firma nabyła 480 BTC o wartości około 10 milionów dolarów.

MicroStrategy i jej spółki zależne posiadają obecnie około 130 000 BTC wartych przy dzisiejszych cenach 3,98 miliarda dolarów.

W chwili pisania tego tekstu bitcoin jest notowany na poziomie 19 070 dolarów, według CoinGecko.

Dla przypomnienia, w sierpniu 2022 roku Michael Saylor ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego MicroStrategy, aby skupić się na “innowacji i długoterminowej strategii korporacyjnej”, co wiąże się z dalszym kupowaniem i hodlowaniem bitcoina.

9 września firma ogłosiła plany sprzedaży akcji o wartości do 500 mln dolarów. Wpływy z tego tytułu mogłyby zostać przeznaczone na zakup kolejnych monet BTC.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.