Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Jasne przepisy przyspieszą adopcję kryptowalut – mówi członek zarządu SEBA Bank

Jasne przepisy przyspieszą adopcję kryptowalut – mówi członek zarządu SEBA Bank

Wiadomości
7 marca, 2022
340
Business team investment working with computer, planning and analyzing graph stock market trading with stock chart data, business financial investment and technology concept.

Ponieważ kryptowaluty znajdują się na celowniku wielu organów regulacyjnych, wiele osób zastanawia się, czy regulacja jest dobra czy zła. Jednak Christian Borel, starszy dyrektor wykonawczy w SEBA Bank, twierdzi, że jasne prawo może popchnąć adopcję kryptowalut do przodu.

W wywiadzie dla Cointelegraph, dyrektor bankowy wspomina, że instytucje prawdopodobnie zaadoptują kryptowaluty po pojawieniu się przejrzystych przepisów. Dodatkowo, obecność “regulowanych kontrahentów” w sektorze bankowym tworzy bezpieczny i zaufany sposób dostępu instytucji i ich interesariuszy do sektora kryptowalut.

Oczekuję, że nastąpi znaczne przyspieszenie zaangażowania i przyjęcia aktywów cyfrowych przez instytucje, spowodowane jaśniejszym środowiskiem regulacyjnym, ponieważ ci gracze instytucjonalni będą potrzebowali regulowanego kontrahenta, u którego będą mogli bezpiecznie działać.

Borel zauważył również, że aktywa cyfrowe są zgodne z interesami instytucji, jeśli chodzi o poszukiwanie nowych perspektyw.

Inwestorzy instytucjonalni zawsze byli bardzo uważni na nowe możliwości inwestycyjne, a ich zainteresowanie sektorem aktywów cyfrowych jest spójne z tym podejściem.

Dyrektor twierdzi, że ponieważ sektor ten zaspokaja potrzeby wielu osób, w przyszłości w branży będzie działało więcej banków cyfrowych aktywów. Bank aktywów cyfrowych jest bardzo podobny do tradycyjnego banku. Według Borela, oferuje on “pełen pakiet tradycyjnych usług bankowych”. Są one jednak dostosowane do gospodarki cyfrowej, ponieważ posiadają szeroką gamę produktów opartych na kryptowalutach.

Uważam, że banki aktywów cyfrowych będą coraz bardziej wszechobecne w miarę rozwoju gospodarki cyfrowej, dostosowując się do zmieniających się potrzeb klientów i perspektyw w szybko rozwijającej się gospodarce aktywów cyfrowych.

Zapytany o korzyści, jakie aktywa cyfrowe mogą przynieść zarówno instytucjom, jak i osobom prywatnym, Borel określił kryptowaluty jako “atrakcyjną alternatywę”, ponieważ inną opcją jest trzymanie się “niskich stóp procentowych i niskiego zwrotu z inwestycji”.

Jeszcze w styczniu Guido Buehler, prezes SEBA Bank, przewidywał, że Bitcoin (BTC) może wzrosnąć do 75 000 dolarów. Może to nastąpić w związku z napływem pieniędzy instytucjonalnych do branży. Według Buehlera, instytucje próbują znaleźć odpowiedni moment, aby zainwestować w BTC.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.