Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Diem posiada licencje w prawie wszystkich stanach USA – mówi członek zarządu

Diem posiada licencje w prawie wszystkich stanach USA – mówi członek zarządu

Wiadomości
18 sierpnia, 2021
752
facebook diem

David Marcus – członek zarządu Stowarzyszenia Diem i szef cyfrowego portfela Novi – ujawnił w ostatnim wpisie na blogu, że system płatności Diem został licencjonowany w prawie każdym stanie USD.

Diem jako globalny system płatności

Marcus przypadkowo ujawnił tę wiadomość w ramach niedawnego wpisu na Medium zatytułowanego “Good stablecoins, a protocol for money, and digital wallets: the formula to fix our broken payment system”. Post miał wyjaśnić, dlaczego stablecoiny mogłyby rozwiązać wiele problemów w ramach obecnego systemu płatności międzynarodowych i dlaczego Facebook stanął na wysokości zadania, aby stworzyć odpowiednią monetę, sieć i portfel.

Jestem głęboko przekonany, że jeśli kiedykolwiek istniała szansa na stworzenie otwartego, interoperacyjnego protokołu dla pieniędzy w internecie i naprawdę zmienić grę dla ludzi i firm na całym świecie, to właśnie teraz. Fakt, że bierzemy udział, jako członkowie Stowarzyszenia Diem, a także w inny sposób, może pomóc zgromadzić więcej firm wokół standardu, i nie chcę, abyśmy zmarnowali naszą szansę.

Po nakreśleniu wielu możliwości, w tym jak globalna sieć stablecoinów może pomóc nieubankowionej społeczności ubankowić się oraz USA utrzymać moc dolara jako światowej waluty rezerwowej, Marcus przeszedł do obrony legitymacji Facebooka jako dostawcy takich stablecoinów i sieci. Zwraca on uwagę na wydane państwowe licencje dla Diem i te, które są w tym momencie przetwarzane

Pozostaliśmy wierni tym zobowiązaniom i zaangażowaliśmy się w konstruktywne konsultacje z organami regulacyjnymi i decydentami na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych zapewniliśmy licencje lub zezwolenia dla Novi w prawie każdym stanie i nie uruchomimy działalności w miejscu, w którym nie otrzymaliśmy jeszcze takich zezwoleń.

Marcus podsumowuje, stwierdzając, że Novi jest “gotowy do wejścia na rynek” i zaspokojenia wszystkich potrzeb związanych z tym, “dokąd zmierza przyszłość pieniądza”, przy jednoczesnym ścisłym przestrzeganiu przepisów regulacyjnych.

Czytaj również:  Libra Coin i pierwszy fork

Potencjał Diem i siła Facebooka

Biorąc pod uwagę, że Diem może zostać uruchomiony do końca tego roku i że obecny wiodący stablecoin Tether jest  nękany obawami o brak wystarczającego zabezpieczenia, jest całkiem możliwe, że Diem stanie się wiodącym stablecoinem, a może nawet wiodącą kryptowalutą. Po ogłoszeniu się jako “Libra” w 2019 roku, firma stanęła w obliczu kontroli i wrogości ze strony głównych sieci płatniczych. Obawiano się, że Facebook próbuje ustanowić “jedną globalną walutę cyfrową” zarządzaną przez Facebooka.

W swoim wpisie na blogu Marcus nadal zapewnia czytelników, że Facebook nie ma “złowieszczego planu”, a  jego głównym celem jest “rozwiązywanie problemów ludzi”.Jeden komentarz

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.