Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

BitClude – polska giełda z licencją KNF!

BitClude – polska giełda z licencją KNF!

Giełdy i kantory
21 października, 2019
2351
bitclude

BitClude, czyli pierwsza polska giełda kryptowalutowa posiadająca licencję KNF. Giełda szczyci się również bardzo szybkim księgowaniem przelewów w PLN, nawet w weekendy, błyskawiczną rejestracją i niskimi opłatami. Czy BitClude jest propozycją wartą zainteresowania? Czym jeszcze stara się przekonać klientów?

BitClude – w pełni polska giełda

Cechą wyróżniającą BitClude na tle innych polskich podmiotów zajmujących się handlem i obrotem kryptowalutami (np. BitBay) jest licencja KNF na prowadzenie Małej Instytucji Płatniczej (MIP11/2019). W związku z tym do rozpoczęcia handlu na giełdzie niezbędna jest pełna rejestracja, co gwarantuje ochronę zainwestowanych środków, ale i działanie zgodne z prawem. Zgodnie z regulacjami prawnymi środki zdeponowane w BitCloud przez cały czas są chronione prawnie i pozostają własnością wpłacającego. Na szczęście w BitClude pełna rejestracja trwa około 5 minut, pod warunkiem wcześniejszego przygotowania niezbędnych dokumentów. Po potwierdzeniu adresu e-mail możemy wybrać opcję weryfikację automatyczną – przy użyciu kamery komputera. Wiąże się z nią tzw. live check, czyli potwierdzenie, że jesteśmy realną osobą. Po nim następuje potwierdzenie tożsamości, posługując się wybranym dokumentem tożsamości.

Jedną z niedogodności, na którą narzekają polscy klienci korzystający z zagranicznych serwisów, są problemy z komunikacją i support nieobsługujący naszego języka. A jak wygląda sytuacja BitClude? Jest to polska giełda, zatrudniająca pracowników nad Wisłą, dzięki czemu ich cechą wyróżniającą jest w pełni polska obsługa, gotowa do pomocy, za każdy razem, kiedy pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości czy pytania. Trzeba przyznać, że sprawna i uprzejma obsługa klienta jest niewątpliwym atutem tej platformy.

Sprawdź giełdę BitClude i otrzymaj darmowe 10 PLN

(Bonus 10 PLN przyznawany jest przy wymianie środków na kwotę min. 350 PLN)

BitClude – opłaty i dostępne kryptowaluty

Jak wypada BitClude na tle konkurencyjnych serwisów, jeśli chodzi o wysokość dopłat i dostępność kryptowalut? Trzeba przyznać, że wysokość opłat i prowizji jest całkiem przystępna i raczej zachęca do inwestycji. W większości przypadków (pomijając wpłatę z wykorzystaniem BLIK i Interpay) za wpłatę środków nie zapłacimy ani grosza. Decydując się na handel kryptowalutą (nabycie za walutę FIAT, czy wymianę z jednej kryptowaluty na drugą, lub z powrotem na FIAT) poniesiona prowizja wyniesie nas tylko 0,3% wartości transakcji – ponosi ją tylko korzystający ze stworzonej oferty, czyli jedna strona transakcji. Jeśli zależy nam na czasie i chcemy dokonać wymiany np. PLN na BTC, to zapłacimy 1,1% prowizji. Wypłaty również obarczone są niewielkimi prowizjami – jeśli chcemy wypłacić BTC lub LTC, to zapłacimy kolejno 0.0005 BTC lub 0.015 LTC prowizji (może się delikatnie różnić, zależnie od opłaty sieciowej i prowizji operatora), natomiast wypłacając tradycyjną walutę, opłaty wynoszą od 1 PLN (przelew bankowy w PLN) do 10 PLN (wypłaty w bankomatach lub przyspieszone przelewy). W przypadku wypłat w walutach obcych opłaty wynoszą od 2,5 EUR do 6 GBP.

Czytaj również:  Giełda Zonda (ex. BitBay). Recenzja i opinie, prowizje i szczegółowe informacje

Jeśli chodzi o dostępne kryptowaluty, to liczba ich na razie nie jest powalająca, choć ciągle trwają prace nad wprowadzaniem nowych walut, co pozwala spodziewać się dalszego wzrostu funkcjonalności. Na chwilę obecną do obsługiwanych kryptowalut należą: Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, a transakcje możemy opłacać za pomocą PLN, funta, dolara amerykańskiego, czy euro.

Doładowania – na 4 sposoby

Doładowanie konta na BitClude jest naprawdę łatwe. Po zalogowaniu na swoje konto wystarczy z menu po lewej stronie wybrać zakładkę portfele, następnie PLN (lub inną walutę) i naszym oczom ukażą się cztery możliwości zasilenia konta – przelew tradycyjny, BLIK (środki pojawią się w ciągu kilku sekund na naszym koncie), szybkie przelewy z jednego z 28 banków oraz Express Elixir. Wybierając przelew, musimy mieć pewność, że konto, z którego przelewamy pieniądze, jest zarejestrowane na nasze dane osobowe.

Zakup kryptowalut – szybko i intuicyjnie

Jeśli już doładowaliśmy konto, to wymiana środków na kryptowaluty odbywa się błyskawicznie. W głównej zakładce panelu należy wybrać walutę, którą wymińmy na kryptowalutę (walutę docelową). Wpisujemy kwotę i po zaakceptowaniu proponowanego kursu na naszym koncie błyskawicznie pojawi się zadana waluta. Można również złożyć ofertę na giełdzie po kursie docelowym i czekać na kontrahenta zainteresowanego wymianą. Zapłacimy wówczas mniejszą prowizję i prawdopodobnie wymienimy środki po lepszym kursie, ale będzie to nas kosztować więcej czasu.

BitClude – czy warto?

Giełda przekonuje błyskawicznym działaniem, polskim supportem, obsługą PLN i wpisem do KNF. Do minusów można zaliczyć nie za dużą płynność, obsługę zaledwie kilku kryptowalut i niekiedy wyższe prowizje, od tych które proponują inne giełdy. Są to bolączki niemal każdego projektu na tym stadium rozwoju, jednak sama giełda zapowiada się bardzo obiecująco.

Utwórz darmowe konto na BitClude i skorzystaj z bonusu 10 PLN!

(Przy wymianie na min. 350 PLN)Jeden komentarz

  • e
    earthRebel

    Czytałem pozytywne opinie na temat BitClude. Widziałem na Facebooku, że wiele osób po tymczasowych kłopotach z przelewami na BitBay przenieśli się właśnie tam. Osobiście mam tam konto, jednak jeszcze nie korzystałem z giełdy. BitBay mi dotychczas wystarczał, ale myślę, że urósł nam niezły konkurent na rynku 😉 Tym bardziej, że BitClude posiada licencję małej instytucji płatniczej MIP11/2019, co bardzo chroni użytkowników i raczej gwarantuje, że nie będzie problemu z zamykaniem kont PLN giełdy…

    Jak na razie nie potrzebuje korzystać z giełd PLN, bo wszystko robię za pomocą Binance, Kucoin i Bitmex, ale jak wprowadzą więcej rynków, to kto wie… 😉 Życzę im powodzenia, bo im większa konkurencja, tym lepiej dla nas, użytkowników 😉

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.