Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Polska kryptowaluta – czy istnieje?

Polska kryptowaluta – czy istnieje?

Wiadomości
10 stycznia, 2020
1928
buying-bitcoin-on-app_4460x4460

W czasach, gdy świat wirtualnych walut zdominowany jest przez powszechnie znany Bitcoin, coraz powszechniejsze jest tworzenie nowych wirtualnych walut. Polska również nie odbiega tym trendom, i również ma pewien udział w tworzeniu kryptowalut. Poniżej przedstawiona zostanie charakterystyka polskich kryptowalut, które na razie nie podbiły świata, lecz niewykluczone, że przyszłości nabiorą na znaczeniu w świecie kryptowalut (mowa raczej jedynie o projekcie Golem).

Golem – kryptowaluta z Polski

Golem (GNT) jest polskim projektem polegającym na generowaniu potężnej mocy obliczeniowej, która jest pozyskiwana z podłączonych komputerów za pośrednictwem zdecentralizowanego superkomputera. Inwencja twórców jest zastosowanie popularnej w dzisiejszych czasach ekonomii współdzielenia, za pomocą której możliwa jest dzierżawa mocy obliczeniowej superkomputera a w dłuższym okresie udostępnianie jej na zasadzie p2p.

Jednostką rozliczeniową golema są tokeny GNT w postaci smart kontraktu ERC20. Moc obliczeniowa projektu ma zapewniać wsparcie skomplikowanych i czasochłonnych procesów jak skomplikowane obliczenia, procesy machine learning czy rendering modeli 3D.

Golem uznawany jest za tańszą alternatywę takich usług jak Microsoft Azure czy Amazon Cloud. Golem konsekwentnie utrzymuje dobre notowania i obecnie znajduje się w pierwszej pięćdziesiątce technologii opartych na projektach blokchainowych.

Strona WWW kryptowaluty: https://golem.network/

Polcoin – drugi polski projekt oparty na technologii kryptowalut

To właśnie Polcoin (PLC) jest pierwszą polską walutą, która została wydana w 2014 roku na fali pierwszej popularności raczkującego wtedy bitcoina. Polcoin to wyłącznie polskie dzieło, rozwijane przez polskich deweloperów z polskim kapitałem. Działa on na podstawie tego samego, co w przypadku bitcoina algorytmu SHA256d.

Zgodnie z optymistycznym założeniem twórców kryptowaluty, Polcoin miał zwiększać swoją wartość dzięki systemowi sztywnego ograniczania podaży przy jednoczesnym wzroście popytu. Polcoin był wykorzystywany jako środek płatniczy, którym faktycznie można było zapłacić w kilku miejscach na świecie. Na dłuższą metę jednak popularność Polcoina nie zwiększyła się znacząco. Kryptowaluta stworzona przez polaków nie przebiła się do szerszego grona odbiorców i do dnia dzisiejszego stanowi raczej niszę na rynku kryptowalut. Projekt, choć wciąż aktywny nie jest już intensywnie rozwijany.  

Strona WWW kryptowaluty: https://polcoin.pl/Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.