Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Licencja kryptowalutowa w Estonii – zmiany w 2020 roku

Licencja kryptowalutowa w Estonii – zmiany w 2020 roku

Wiadomości
19 grudnia, 2019
1421
est

12 grudnia 2019 r. Parlament Estonii zatwierdził prawo mające zastosowanie do firm świadczących usługi związane z kryptowalutamiFirmy, które posiadają obecnie licencje, muszą wdrożyć nowe procedury do 1 lipca 2020 r. W przeciwnym organ Financial Intelligence Unit (FIU) może cofnąć licencję informuje Paweł Krok z Eesticonsulting.ee.

Firma, która chce uzyskać licencję na kryptowaluty zobowiązana jest do przedłożenia certyfikatu niekaralności wszystkich członków spółki, przedstawienia  kopii paszportu, a także wdrożenia procedury AML.  Spółka powinna  założyć konto bankowe w Estonii lub dowolnym kraju EOG.  Kapitał zakładowy powinien wynosić co najmniej 12 000 EUR.  Wkład niepieniężny jest niedozwolony. Firma powinna mieć własne biuro i zarząd na terytorium Republiki Estońskiej. Dla nowych wnioskodawców – koszt licencji zmieni się z 345 na 3300 EUR. Czas rozpatrzenia wniosku wynosi 60 dni. Firmy zagraniczne mogą założyć oddział w Estonii i ubiegać się o licencję z tego poziomu.

Źródło komunikatu prasowego:

https://eesticonsulting.ee/12-12-2019-changes-in-law-for-cryptocurrency-license-holder/

O firmie:

EESTI CONSULTING OÜ jest spółką doradczą, która zajmuje sie zakładaniem firm w Estonii oraz licnecjami kryptowalutowymi – numer licencji FIU000310. Firma oferuje szeroki zakres usług, w tym pomoc w ubieganiu się o kartę e-Residency, zakładanie firmy, doradztwo podatkowe i prawne.

https://eesticonsulting.ee

[email protected]Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.