Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Inwestorzy Grayscale wzywają SEC do zezwolenia na przekształcenie GBTC w Bitcoin Spot ETF

Inwestorzy Grayscale wzywają SEC do zezwolenia na przekształcenie GBTC w Bitcoin Spot ETF

Wiadomości
18 lutego, 2022
420
grayscale

Grayscale – największy na świecie fundusz Bitcoin – od dawna próbuje przekształcić się w Bitcoin Spot ETF, który został odrzucony przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Inwestorzy wypowiadają się teraz przeciwko temu i wysłali około 200 listów do komisji w celu wsparcia transformacji funduszu.

Inwestorzy Grayscale zabierają głos

Jak donosi Bloomberg, tylko w lutym SEC otrzymała ponad 170 listów od inwestorów Grayscale. Nastąpiło to po tym, jak w zeszłym tygodniu regulator poprosił o opinie na temat niedawnego wniosku Grayscale i potencjału funduszy Bitcoin spot ETF jako narzędzia do oszustw.

Exchange-traded fund (ETF) to po prostu koszyk papierów wartościowych (lub kryptowalut) śledzący indeks bazowy. Opinia publiczna może swobodnie kupować udziały w takich funduszach, aby uzyskać ekspozycję na dane aktywa.

Wiele takich produktów pojawiło się na całym świecie, aby bezpośrednio śledzić wartość Bitcoina i Ethereum – ale żaden z nich nie pojawił się w Stanach Zjednoczonych. Obecnie SEC zezwolił jedynie na pojawienie się niektórych Bitcoin Futures ETF, które są wspierane przez kontrakty terminowe, a nie rzeczywistą kryptowalutę.

Michael Sonnenshein – CEO Grayscale – dotarł do inwestorów, zachęcając ich do wysyłania listów do SEC w sprawie konwersji ich funduszu na ETF. Powiedział on, że inwestorzy okazali do tej pory ogromne poparcie dla tego pomysłu.

Dla nas wiele listów było echem tego, co my w Grayscale artykułowaliśmy przez dłuższy czas i nadal to robimy dzisiaj, że inwestorzy byli cierpliwi i zasługują na spot Bitcoin ETF”.

Czytaj również:  Telegram i problemy z SEC

GBTC pod presją

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) jest obecnie funduszem powierniczym. W ramach tego formatu ceny akcji nie mogą być przedmiotem obrotu, aby dokładnie odzwierciedlać nastroje rynkowe. W rezultacie, akcje funduszu handlują z dyskontem do bazowego Bitcoina przez blisko rok.

Akcje spadły o 17% od początku 2022 roku – w porównaniu do 13% spadku Bitcoina. W czwartek ceny zamknęły się całe 25% poniżej wartości BTC.

Inwestorzy Grayscale mogą poczuć ból. Wszystkie ich listy do SEC dotyczyły odmowy komisji zezwolenia na Bitcoin spot ETF.

Jeden z inwestorów o nazwisku Clay Craven napisał:

Nie czuję, że jestem chroniony przez SEC. Minął już czas, aby SEC zatwierdził konwersję GBTC ETF i przestał szkodzić inwestorom i krajowi poprzez outsourcing kapitału do krajów zagranicznych, w których spotowe ETFy BTC są już w obrocie i zatwierdzone przez regulatorów.

Ochrona inwestorów jest główną obawą, na którą powołał się przewodniczący SEC Gary Gensler, wyrażając preferencje dla futures ETF-ów Bitcoin nad tymi spotowymi.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.