Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Recenzja Finansero – opinie użytkowników

Recenzja Finansero – opinie użytkowników

Komunikaty firm
19 lipca, 2022
283
6a80064bccb37f76fa3f0f9c96c26fe9

Finansero to broker CFD, który na polskim rynku pojawił się niedawno, więc jeszcze na etapie budowania bazy użytkowników. Zebrał już jednak na tyle dużo opinii, że jesteśmy w stanie przygotować na ich podstawie całkiem solidną recenzję. Przeczytaj ją, jeśli też się zastanawiasz, czy wejść na rynek CFD z Finansero.

Garść podstawowych informacji

Jak zwykle – przyglądanie się brokerowi warto zacząć od kwestii formalnych i technicznych. Marka należy do cypryjskiej firmy podlegającej nadzorowi CySEC-u, czyli jednej z bardziej poważanych agend rządowych zajmujących się finansami. Choć historia firmy nie jest długa, w rejestrach nie ma bałaganu. Nie jest to również jedyny projekt prowadzony przez Global Trade CIF Ltd., co jest zdecydowanie uspokajające, bo już na tym etapie można stwierdzić, że Finansero to nie oszustwo.

Sama strona internetowa jest zaprojektowana dość standardowo, przy czym w tym przypadku postawiono na klasyczny design bez zbędnych filmów w tle czy irytującego efektu paralaksy. Po prostu czytelna i funkcjonalna witryna: i to też na plus, bo wielu brokerów stara się tworzyć wrażenie, że korzystają oni z niemal kosmicznej technologii. Finansero nie – tutaj dostajesz po prostu opcję handlu CFD w intuicyjnym środowisku i w wielu opiniach jest to podkreślane jako atut.

Finansero – opinie, jakie wystawiają użytkownicy

Użytkownicy w swoich opiniach o Finansero skupiają się głównie na platformie handlowej.

 • Finansero korzysta ze znanych, świetnie utrzymanych platform PROfit i PROfit mobile, dzięki czemu użytkownicy dostają do ręki naprawdę potężne narzędzie.
 • W obrocie jest około 230 aktywów z różnych rynków. Będą się one różniły możliwościami stosowania dźwigni czy kosztami operacyjnymi, niemniej wybór jest naprawdę szeroki.
 • Platforma PROfit jest regularnie audytowana, dzięki czemu można mieć pewność, że handel jest transparentny i przebiega prawidłowo od strony technicznej.
 • Dostawca PROfitu tak skonstruował tę platformę, by nie miała ona zauważalnych opóźnień nawet przy korzystaniu ze skomplikowanych kombinacji opcji dodatkowych.
 • Właśnie sporo możliwości konfiguracyjnych jest jedną z największych zalet Finansero, bo można handel dostosować do własnego poziomu umiejętności czy akceptowanego ryzyka.

Platforma handlowa PROfit jest sercem serwisu Finansero. Pozwala na niemal dowolne konfigurowanie pozycji, zawiera wymagane prawem oraz dodatkowe przydatne zabezpieczenia finansowe, jest też po prostu zwyczajnie intuicyjna, choć rozbudowana.

Naszym zdaniem PROfit jest jednym z najsilniejszych argumentów przemawiających za tym, żeby w tradingu polegać właśnie na Finansero. Opinie użytkowników potwierdzają, że jest to przede wszystkim platforma niezawodna, a to ważniejsze niż wszystkie dodatkowe funkcje, które implementują inni dostawcy, ryzykując jednak utratę płynności handlu.

Wsparcie na Finansero

Dość często w opiniach podnoszona jest kwestia supportu. Faktycznie – trochę szkoda, że nie ma na przykład polskiej infolinii. Niby jest WhatsApp, ale też nie po polsku. Czy to wielki problem? Naszym zdaniem nie – choć wyeksponowanie maila trochę bardziej i wyraźne zasygnalizowanie, że można użyć go zamiast formularz kontaktowego, byłoby miłym gestem. Owszem, to tak naprawdę raczej kwestie wizerunkowe, bo jeśli chodzi o funkcjonowanie wsparcia, to nie ma z tym problemu. Poważniejszą wadą jest nieudostępnienie godzin działania biura wsparcia, ale umówmy się – większość traderów i tak wsparcia nigdy nie będzie wymagała.

Nadal więc traktujemy to tak samo, jak na przykład błędy automatycznego tłumaczenia („close” w oknach dialogowych jako blisko, a nie zamknij), czyli w kategorii niedociągnięć wizerunkowych, niewpływających na to, jak się na platformie handluje.

Dużo kont handlowych? Za dużo?

Tym, na co regularnie zwracają uwagę autorzy recenzji, jest stworzenie przez Finansero aż 9 różnych kont handlowych. Słowo „różnych” oznacza w tej sytuacji, że są one przeznaczone dla klientów z różną wysokością depozytu i oferują innej wysokości zniżki, natomiast co do obsługi czy dostępności podstawowych funkcji to oczywiście różnic nie ma.

Niektóre opinie podkreślają, że dziś większość brokerów zdecydowanie uprościła swoje systemy kont. Inni użytkownicy natomiast cieszą się z takiego schematu, ponieważ pozwala to na lepsze zarządzanie kapitałem, niż wtedy, kiedy wszyscy użytkownicy mają takie same zniżki. W tym sporze nie ma jednej racji.

 • Zgoda, większość brokerów dziś raczej upraszcza swoje schematy i oferuje jedno do maksymalnie czterech różnych kont, dzięki czemu wszystko wydaje się prostsze.
 • Wiele kont pozwala lepiej rozłożyć opłaty – z punktu widzenia brokera to sposób na przyciągnięcie większych graczy, z punktu widzenia tradera: możliwość optymalizacji kosztów.
 • Zamiast tworzenia 9 rodzajów kont, można stworzyć jedno i po prostu uzależnić wysokość zniżek od depozytu prostym algorytmem: działa to tak samo, a wygląda ładniej.
 • Z wyborem konta większość traderów musi zmierzyć się tylko raz, więc choćby było ich kilkadziesiąt, nie trzeba codziennie się z nimi męczyć.
 • Opis kont jest przygotowany odpowiednio – nie powinno być problemu z wyborem właściwego.

Czyli tak, stosowanie tak wielu typów kont jest swego rodzaju anachronizmem, choć wciąż się to spotyka. Ocena będzie w tym przypadku zależała od osobistych preferencji – na pewno nie jest to wielki problem, który by sprawiał, że nie warto wchodzić do Finansero.

Ułatwienia w wyborze kontraktów

230 różnych kontraktów to dość sporo – a tyle udostępnia Finansero na swojej platformie. Oczywiście większość traderów i tak ogranicza się do wybranych rynków: tych, o których więcej wiedzą albo po prostu pewniej się czują. Nawet jednak z punktu widzenia bardziej doświadczonych użytkowników, dostępność narzędzi pomocniczych jest sporo warta. W Finansero jest ich kilka:

 • Analizy i wiadomości: z jednej strony są to krótkie informacje mające formę zbliżoną do depeszy prasowej, z drugiej – analizy, które głosem ekspertów starają się przedstawić możliwe scenariusze rozwoju sytuacji rynkowej. Jeśli kiedyś zgubisz wątek, to dzięki nim łatwiej go odnajdziesz i wrócisz do gry.
 • Kalendarz finansowy: na pewno nie zasługuje na miano rewolucyjnej funkcji i wydaje się, że Finansero trochę przecenia jego znaczenie w swoich materiałach, ale na pewno graficzna prezentacja kolejności zdarzeń jest czymś ważnym i wielu traderom naprawdę bardzo pomaga.
 • Autochartist: najbardziej zaawansowane z udostępnionych narzędzie, automatyzujące analizę techniczną i ułatwiające szacowanie ryzyka konkretnych rynków i transakcji. Przydatne głównie dla graczy z większym doświadczeniem, ale zawsze warto szybko je opanować, bo naprawdę wspiera graczy.
 • Insider: dla niektórych to realne wsparcie, dla innych ciekawostka. Trading Insider to narzędzie pozwalające podejrzeć, co aktualnie dzieje się na platformie. Traktowanie innych transakcji jako podpowiedzi może nie być szczególnie rozsądne, ale jeśli połączyć to z danymi z Autochartista albo kalendarza, to naprawdę pozwala wiele osiągnąć.

Tego typu narzędzia pozwalają handlować na CFD z pewną łatwością i zdejmują z barków tradera to, co najtrudniejsze, czyli drobiazgową analizę, podając niektóre jej wyniki jak na dłoni. Oczywiście nawet wszystkie te narzędzia razem nie mogą zagwarantować zysku, ale pozwalają lepiej zarządzać ryzykiem związanym z uczestnictwem w rynku kontaktów.

Konto demo na Finansero?

Konto demo na Finansero? Nie ma takiego. To jednak nie oznacza, że nowi traderzy są rzuceni na głęboką wodę i zostawieni sami sobie. Ktoś w Finansero stwierdził – naszym zdaniem dość trafnie – że konto demo, nawet jeśli technicznie działa tak samo, jak konta handlowe, to nie zapewnia tych samych wrażeń, ponieważ nie operuje się tam na prawdziwych pieniądzach. Nawet jeśli uznaje się CFD za narzędzia inwestycyjne, to trzeba przyznać, że handlowanie za własne pieniądze jest w pewien sposób bardziej narażone na błędy.

Co więc na Finansero zamiast konta demo? Ochrona 10 pierwszych transakcji. Oczywiście należy to potraktować jako promocję, co oznacza, że ta usługa objęta jest dodatkowym regulaminem, natomiast co do zasady taka konstrukcja konta edukacyjnego wydaje się rozsądniejsza, ponieważ bliżej jej do faktycznego handlu na CFD.

Co pomijają opinie o Finansero, a co należy wiedzieć?

Użytkownicy w swoich opiniach raczej nie poświęcają wiele uwagi niektórym funkcjom, w tym na przykład zabezpieczeniom, jakie można uruchomić dla konkretnych transakcji. W tym mieszczą się takie funkcje jak Take Profit, Stop Loss czy automatyczne zamykanie pozycji, jeśli rezerwy na koncie spadną poniżej określonego poziomu. Z jednej strony – są to w większości mechanizmy obowiązkowe, więc i nie ma po co się nad nimi zatrzymywać, ale z drugiej, Finansero świetnie je przedstawia i wyraźnie sugeruje ich używanie, dzięki czemu być może niektórzy traderzy zagrają mniej ryzykownie i zbudują rozsądniejszy portfel inwestycyjny.

Ostatnia rzecz, która jest trochę pomijana, to opłata za utrzymanie konta. Wynosi ona niemało, bo 150 Euro, ale nakładana jest tylko wtedy, kiedy przez kwartał na koncie nie była przeprowadzana żadna operacja. Może trochę nieelegancko, że w większości materiałach nie mówi o tym nawet mały druczek, ale ta opłata w cenniku jest wskazana i nie powinna być niespodzianką. Zresztą, konta na Finansero nie zakłada się po to, żeby je mieć, tylko po to, żeby go używać?

Czy warto czekać na kolejne opinie, czy już się rejestrować?

Z jednej strony – Finansero nie ma żadnych szczególnych promocji, które sprawiałyby, że trzeba by się było spieszyć. Z drugiej strony – nie ma też na co czekać. Kolejne opinie będą pojawiały się w miarę zbierania doświadczeń przez większą grupę traderów, ale dynamika może tu być różna. Na razie wiadomo, że Finansero jest bezpieczne, wydajne, elastyczne i wygodne. To właściwie wszystko, co należy wiedzieć, kiedy się szuka własnej platformy CFD.

Jeśli też rozglądasz się za brokerem, naszym zdaniem warto dać Finansero szansę. To nic nie kosztuje, jeśli będziesz pamiętać, żeby zamknąć konto, kiedy stwierdzisz, że nie będziesz już więcej z niego korzystać. Finansero, mimo że broker nie ma za sobą długiej historii, ma spore szanse na to, żeby na stałe wpisać się w krajobraz CFD. Raczej nie należy się po tym brokerze spodziewać rewolucji, ale też rewolucje wcale nie służą rynkom, więc pewnie to i lepiej. Jeśli szukasz narzędzi, które pozwolą Ci spokojnie realizować własną strategię handlu, to wydaje się, że na razie niewiele jest lepszych miejsc.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.