Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Anonimowy Bitcoin w Krakowie za pośrednictwem bitomatu

Anonimowy Bitcoin w Krakowie za pośrednictwem bitomatu

Komunikaty firm
14 lipca, 2023
233
6a4b6edf2a6248ed69e925f0670dbc65

Bitomat Kraków – 5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim skorzystasz

Bitomat w Krakowie znajduje się pod adresem al. Pokoju 67/M1, 31-580 Kraków, przy wejściu do galerii M1. Inne lokalizacje w mieście znajdziesz na największej mapie anonimowych bitomatów o nazwie Bitomat. Umożliwia szybki zakup i sprzedaż kryptowalut. 5 rzeczy, które musisz o nim wiedzieć, to:

 1. Nie musisz mieć konta bankowego ani podawać numeru telefonu.
 2. Dopóki nie przekroczysz limitu 1000 EUR na transakcję, lub 15000 EUR dziennie, jesteś anonimowy
 3. Do przeprowadzenie transakcji w bitomacie musisz posiadać dowolny portfel kryptowalutowy
 4. Przed wykonaniem transakcji, sprawdź, ile gotówki możesz wypłacić
 5. Zweryfikuj informacje o prowizjach

Na pierwszy rzut oka, bitomat jest bardzo podobny do standardowego bankomatu, z tą różnicą, że służy do przeprowadzania transakcji kryptowalutowych. Oznacza to, że za jego pomocą można łatwo i szybko sprzedać lub kupić kryptowalutę za gotówkę. Korzystanie z bitomatów jes popularne zarówno wśród inwestorów kryptowalutowych, jak i tych, którzy w świecie wirtualnej waluty stawiają dopiero pierwsze kroki.

Dlaczego bitomat przestaje kojarzyć się wyłącznie z opozycjonistami scentralizowanych instytucji i odważnie wkracza do świata finansów?

Bitomat staje się coraz bardziej popularny dlatego, że jest łatwo dostępny: znajduje się w każdym większym mieście i najczęściej otwarty jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jest jasny i szybki w obsłudze, a czas wykonania transakcji to dosłownie kilka minut. 

Należy jednak pamiętać, że korzystanie z bitomatu, podobnie jak każda transakcja kryptowalutowa, wiąże się z pewnym ryzykiem. W tym przypadku może być to ryzyko złego wykonania transakcji i utraty środków przez pomyłkę. Pamiętaj, że zakończonej transakcji nie da się cofnąć, dlatego przed skorzystaniem z bitomatu, zwróć uwagę na 5 najważniejszych kwestii.

 1.  Aby skorzystać z Bitomatu w Krakowie nie musisz posiadać konta bankowego ani podawać numeru telefonu

Świat finansów intuicyjnie kojarzony jest z bankiem i tym samym z posiadaniem konta bankowego. W kontekście bitomatów nie jest to jednak konieczne. Aby przeprowadzić transakcję za pomocą tego urządzenia, nie musisz mieć konta bankowego, nie musisz wiązać się z żadna instytucją i być zależnym od kogokolwiek. Brzmi ciekawie? Warto dodać, że niektórzy operatorzy bitomatów nie wymagają nawet podawania numeru telefonu. Jedyne czego potrzebujesz, to portfel kryptowalutowy, na którym trzymasz swoją wirtualną walutę. Transakcje zarówno kupna kryptowaluty, jak i jej sprzedaży przeprowadzisz skanując kodu QR swojego portfela.

 1. Niektóre bitomaty w Krakowie są anonimowe

Wraz z rozwojem rynku kryptowalutowego, wzmożyło się normowanie prawne dotyczące waluty wirtualnej. Obecnie w wielu krajach wprowadza cię coraz to nowsze regulacje. W Polsce operatorzy bitomatów uznawani są za organizacje zobligowane do przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, a co za tym idzie do weryfikacji tożsamości użytkownika po przekroczeniu 1000 EUR dla 1 transakcji lub 15000 EUR dla wielu w ciągu jednego dnia. Jest to więc regulacja mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników i jest krokiem w stronę popularyzacji bitomatów w społeczeństwie.

 1. Do przeprowadzenie transakcji w bitomacie w Krakowie musisz posiadać portfel kryptowalutowy

Do przeprowadzenia transakcji za pomocą bitomatu, oprócz dokumentu tożsamości, potrzebujesz jedynie portfela kryptowalutowego, który jest aplikacją lub sprzętowym nośnikiem, umożliwiającym przechowywanie kryptowalut. Cała transakcja opiera się na zeskanowaniu adresu twojego porftela kryptowalutowego (kod QR) i postępowaniu zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie. Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę w świecie kryptowalut, wybór portfela, może okazać się wyzwaniem. Dlatego poniżej przedstawiamy jego dwa główne rodzaje:

 • Hot wallet

Hot wallet to portfel kryptowalutowy, który jest podłączony do Internetu i umożliwia szybki i łatwy dostęp do naszych kryptowalut. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ umożliwia przeprowadzanie transakcji w czasie rzeczywistym. Trzeba podkreślić jednak, że hot wallet może być narażony na ataki hakerskie, dlatego też, powinien być używany jedynie do przechowywania niewielkich ilości kryptowalut, przeznaczonych do natychmiastowego wykorzystania.

 • Cold wallet 

Cold wallet to portfel kryptowalutowy, który jest odłączony od Internetu i umożliwia przechowywanie naszych kryptowalut w trybie offline. Jest to najbezpieczniejszy rodzaj portfela kryptowalutowego, ponieważ klucze prywatne nie są narażone na internetową kradzież. Jednak trzeba zaznaczyć, że aby przeprowadzić transakcję w bitomacie, posiadając jedynie cold wallet, musisz znać i wpisać adres swojego portfela. Ten rodzaj portfela zalecany jest dla osób, które przechowują większe ilości kryptowalut, ponieważ oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

 1. Przed wykonaniem transakcji w anonimowym Bitomacie w Krakowie, sprawdź, ile gotówki możesz wypłacić

Zanim udasz się do bitomatu, aby wymienić kryptowalutę na gotówkę, musisz upewnić się, że po dotarciu na miejsce, automat będzie mógł wypłacić ci oczekiwaną kwotę. Nikt nie chce marnować czasu, więc warto sprawdzić tę informację na stronie operatora. Najbardziej rozpoznawalny operator sieci ATM Bitcoin w Polsce – Shitcoins.Club –  wychodzi naprzeciw oczekiwanim swoich klientów i na bieżąco aktualizuje informacje, o dostępnych środkach w każdym bankomacie. Aby to sprawdzić, wejdź na stronę operatora, w zakładce “Lokalizacje” znajdziesz lokalizację wszystkich bitomatów, wraz z dostępnymi w nich środkach do wybrania.

 1. Sprawdź informacje o prowizjach w anonimowym bitomacie w Krakowie

Każdy obrót kryptowalutowy wiąże się nieodłącznie z pobieraniem prowizji od przeprowadzenia transakcji. Średnia, światowa prowizja za korzystanie z bitomatu wynosi od 8% do nawet 15%. To właśnie prowizje nierzadko są powodem tego, że inwestorzy nie decydują się na stałe korzystanie z bitomatów. Należy jednak zaznaczyć, że wspomniany już wyżej operator Shitcoins.Club regularnie obniża swoje prowizje nawet do 0%, co jest niewątpliwą okazją do przeprowadzenia bardzo opłacalnej inwestycji. Warto więc być na bieżąco ze wszystkimi informacjami, publikowanymi na stronie tego operatora. 

 1. Sprawdź, gdzie znajdują się bitomaty w Krakowie

Poniżej przedstawiamy lokalizacje bankomatów kryptowalut w Krakowie:

 1. Bitomat Krakow – Bitcoin ATM, Długa 47, 31-147 Kraków
 2. Bitomat Krakow – Bitcoin ATM, Osiedle Ogrodowe 11, 31-916 Kraków
 3. Bitomat Krakow – Bitcoin ATM, Osiedle Dywizjonu 303 21A, Stacja Paliw Circle K, 30-001 Kraków
 4. Bitomat Krakow – Bitcoin ATM, Aleja Pokoju 67, 31-580 Kraków
 5. Bitomat Krakow – Bitcoin ATM, ul. Grzegórzecka 7, 31-531 Kraków

 

 1. Zapoznaj się z instrukcją, jak korzystać z Btomatów w Krakowie. Sprawdź jak kupować i sprzedawać kryptowalutę za gotówkę

Aby kupić kryptowalutę za gotówkę wystarczy wykonać kilka prostych kroków

 1. Wybierz opcję “kup”.
 2. Włóż gotówkę do urządzenia.
 3. Zeskanuj kod QR swojego portfela.
 4. Potwierdź transakcję.

Co zrobić, aby wymienić kryptowalutę na gotówkę?

 1. Wybierz opcję sprzedaj.
 2. Zeskanuj adres wirtualnego portfela operatora.
 3. Prześlij kryptowalutę, którą chcesz wymienić na gotówkę.
 4. Potwierdź transakcję.
 5. Odbierz pieniądze.

Podsumowanie:

Za pomocą bitomatu możesz łatwo i szybko zarówno kupić kryptowalutę, jak i wymienić ją na gotówkę. Nie potrzebujesz do tego konta bankowego ani numeru telefonu – wystarczy portfel kryptowalutowy i dokument tożsamości. Sprawdź dostępność bitomatów w Twoim mieście i dokonuj transakcji w dowolnym momencie, 24/7. Pamiętaj, aby być na bieżąco z informacjami od operatora Shitcoins.Club i nie przegapić prowizji 0%.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.