Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

UNICEF testuje koncepcje DAO

UNICEF testuje koncepcje DAO

Wiadomości
30 marca, 2023
62
unicef

Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) testuje koncepcję DAO. Poinformował o tym The Block, powołując się na wystąpienie przedstawiciela organizacji na Paris Blockchain Week.

Według Aruna Maharajana, szefa Web3 w UNICEF, projekt jest na wczesnym etapie i jest zbudowany na blockchainie Polygon. Rozwój ma na celu ułatwienie dyskusji na temat cyfrowego dobra publicznego (DPG).

DPG to rodzaj oprogramowania open source, które może być wykorzystywane przez kraje do budowy infrastruktury cyfrowej jako alternatywa dla rozwiązań prywatnych.

UNICEF pilotował już Snapshot, platformę do głosowania online.

Ostatecznym celem funduszu jest, aby takie projekty mogły wykorzystywać DAO do finansowania swoich działań, dodał Maharajan.

Do tej pory UNICEF zainwestował w 41 kryptostartupów. Jako przykład Maharajan podał nepalski projekt Rumsan, który jest charytatywną platformą blockchain.

Koncepcja DAO jest częścią większej inicjatywy w Web3. W październiku 2019 roku organizacja utworzyła fundusz, który przyjmuje darowizny w bitcoinach i eterach.

Menedżer funduszu UNICEF Sanna Bedi powiedziała, że struktura została wsparta przez cztery duże firmy, w tym ETC Labs, Animoca Brands i Huobi Charity.

Przypomnimy, że w marcu 2022 roku giełda kryptowalutowa Binance przekazała 2,5 mln USD na rzecz UNICEF, aby pomóc dzieciom na Ukrainie.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.