Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Do Kwon radzi, by nie spalać LUNA kilka dni po udostępnieniu adresu burn

Do Kwon radzi, by nie spalać LUNA kilka dni po udostępnieniu adresu burn

Wiadomości
23 maja, 2022
364
luna spalanie

Na początku tego miesiąca branża kryptowalutowa doznała ogromnego ciosu po tym, jak algorytmiczny stablecoin UST firmy Terra stracił na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego. Sytuacja ta spowodowała, że LUNA straciła 99,9% swojej wartości.

Wkrótce po krachu dyrektor generalny Terraform Labs, Do Kwon, zaproponował plan odrodzenia ekosystemu. Koncentruje się on na rozwidleniu obecnego łańcucha, porzuceniu UST i stworzeniu nowego tokena, który zostanie rozdany inwestorom na podstawie strat, jakie ponieśli podczas krachu.

Do Kwon udostępnia adres Burn

Propozycja spotkała się ze sceptycznym przyjęciem ze strony członków społeczności kryptowalutowei. Sugerowali oni, że Terra powinna zamiast tego powinna spalić LUNA, aby zmniejszyć podaż tego aktywa w obiegu.

Ponieważ presja ze strony społeczności stale rosła, Kwon postanowił spełnić życzenia ludzi w sobotę, 21 maja.

Udostępnił on adres burn dla LUNA, który automatycznie spaliłby każdy wysłany na niego token LUNA i skutecznie zmniejszyłby podaż na rynku.

Do Kwon robi w tył zwrot

Co ciekawe, dwa dni później Kwon napisał na Twitterze, że wysłanie tokenów LUNA na adres spalania, który udostępnił wcześniej, nie przyczyni się w żaden sposób do poprawy stanu aktywów cyfrowych. Następnie poradził LUNAykom (pseudonim dla inwestorów LUNA), aby nie wysyłali swoich tokenów, ponieważ tylko je stracą.

Aby wyjaśnić, jak już wielokrotnie zaznaczałem, nie sądzę, aby wysyłanie tokenów na ten adres w celu spalenia tokenów było dobrym pomysłem – nic się nie stanie poza tym, że stracisz swoje tokeny. Chcę, żeby nie było żadnych nieporozumień

Czytaj również:  Do Kwon proponuje plan odbudowy ekosystemu Terra

Mimo że Kwon twierdził, że nie chce wprowadzać zamieszania, publiczne udostępnienie adresu spalania i odradzanie wysyłania tokenów na ten adres dwa dni później już je spowodowało. Jeden z użytkowników zapytał Kwona, dlaczego w ogóle udostępnił adres burn, skoro twierdził, że to bezcelowe.

Kwon odpowiedział w następujący sposób:Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.