Stacjonarny kantor kryptowalut – najprostszy sposób na nabycie wirtualnej waluty
Kryptowaluty — wirtualne jednostki rozliczeniowe, istniejące jako zaszyfrowane ciągi cyfr w pamięci komputerów, stały się najgorętszym rynkiem inwestycji minionej dekady. Mimo powątpiewań ekspertów i wbrew opiniom sceptyków żadna pojedyncza inwestycja w historii giełdy nie stworzyła tylu milionerów co zakup bitcoina. Rynek kryptowalut rozwija się błyskawicznie, a możliwości, jakie niesie ze sobą ten nowy rodzaj pieniądza, przerastają wyobraźnię. Wydaje się, że jesteśmy u progu trendu, który zmieni świat.
Symbolem czasów jest wkroczenie kryptowalut na nasze ulice. Przybywa punktów, w których możemy dokonać zakupu płacąc bitcoinem, a także kantorów stacjonarnych pozwalających na zakup bitcoina za gotówkę lub sprzedaż bitcoina i wypłatę do kwoty nawet 15 tys. EUR.
Spis treści
Gdzie można kupić kryptowalutę?
Kryptowalutę można kupić od kogoś, kto ją posiada i chce sprzedać. Tak samo jak z każdym innym towarem lub usługą, sprzedawca wystawia ją w specjalnym serwisie internetowym w określonej cenie i czeka na chętnego nabywcę. Miejscem, gdzie możemy wystawiać oferty kupna i sprzedaży kryptowalut nazywamy giełdą. Giełda kryptowalut nie różni się znacząco od giełdy walut tradycyjnych i rynku papierów wartościowych.
Giełda kryptowalut
Przykładem międzynarodowej giełdy kryptowalut stworzonej w całości przez Polaków jest Kanga Exchange (https://kanga.exchange/). Serwis oferuje wiele możliwości, oprócz kupna i sprzedaży kryptowalut możemy także dokonać stakowania, tokenizacji własnych projektów, transakcji poprzez sieć kantorów stacjonarnych, a nawet operacji gotówkowych.
Stakownie to odpowiednik lokaty pieniężnej, za którą otrzymujemy odsetki, w wydaniu kryptowalut nazywane „nagrodami”. W praktyce właściciel kryptowaluty blokuje ją na giełdzie na określony czas, dzięki czemu ułatwia proces weryfikowania i rozliczania transakcji w systemie rozproszonego rejestru blockchain i w zamian za to otrzymuje swoje wynagrodzenie. Przykładowo kryptowaluta “Złoty Omega”, której cena jest przywiązana do polskiej złotówki, płaci za stakowanie od 11 do 18% rocznie.
Tokenizacja własnych projektów polega na tworzeniu i emitowaniu indywidualnych kryptowalut, które są związane z określoną marką, firmą lub osobą. Tokenizacja służy np. zaawansowanym programom lojalnościowym. Przykładowo: popularna dyskoteka może obdarowywać swoich klientów tokenami, które zebrane w odpowiedniej ilości dadzą bonus w postaci rezerwacji miejsca lub zaproszenia na wyjątkowy event.
Internetowy kantor kryptowalut
Zakupu kryptowaluty można dokonać poprzez internetowy kantor kryptowalut Kanga Exchange – kangakantor.pl , rejestrując swoje konto i zasilając je pieniędzmi przeznaczonymi na inwestycje. Operacje przeprowadzamy w okienku przeglądarki. Kantor kryptowalut umożliwia zakup i sprzedaż bardzo wielu kryptowalut, z czego dwie najbardziej popularne to Bitcoin i Ethereum.
Zakupione kryptowaluty można przechowywać na giełdzie lub pobrać na lokalny komputer, dysk twardy lub pamięć flash, tak samo jak każdy inny plik. Kantor zabezpiecza przechowywane u niego kryptowaluty użytkowników w systemie portfeli rozproszonych. Jest to specjalna architektura wielu tajnych skrytek przechowujących powierzone wartości i schowanych w czymś na kształt cyfrowego labiryntu. Uniemożliwia to działania przestępcze i chroni majątek klientów.
Dla użytkowników mobilnych przygotowana jest także aplikacja Kanga Wallet, pozwalająca na sprawdzanie stanu konta, wystawianie zleceń kupna i sprzedaży, a także dokonywania wypłat przy użyciu kantorów stacjonarnych.
Stacjonarny kantor kryptowalut
Kantory stacjonarne Kanga Exchange są rozwijane jako sieć jednostek partnerskich, które ulokowane są w większych i mniejszych miejscowościach w całej Polsce. Listę dostępnych kantorów można znaleźć pod linkiem podanym na końcu artykułu. Kantor stacjonarny jest połączony z giełdą kryptowalut Kanga Exchange i umożliwia sprawdzenie kursu, wystawienie transakcji, a także negocjowanie warunków kupna lub sprzedaży kryptowaluty oraz dokonanie samej transakcji za gotówkę.
Kantor stacjonarny umożliwia także zasięgnięcie informacji u specjalistów, którzy śledzą codziennie notowania kryptowalut i z chęcią podzielą się swoim doświadczeniem.
Bitomat
Bitomat to stacjonarne urządzenie bardzo przypominające bankomat, jednakże służące przede wszystkim do operacji na kryptowalutach. Dzięki bitomatowi możemy kupić i sprzedać swoje kryptowaluty, przesłać je na dowolny adres i w ten sposób chronić swoją anonimowość.
Bankomat
Kryptowaluty można także kupować w zwykłych bankomatach. Aplikacja Kanga Wallet umożliwia przeprowadzenie transakcji z wykorzystaniem technologii płatności BLIK. Jeżeli bankomat dysponuje opcją wpłaty gotówkowej (wpłatomat), to możemy również za jego pomocą kupować kryptowaluty za gotówkę, zgodnie z polskim prawem, do kwoty 4 tys. zł.
Zakup i sprzedaż kryptowalut w kantorze stacjonarnym — zalety
Wielką zaletą zakupu kryptowalut w kantorze stacjonarnym dla osób, które cenią sobie prywatność, jest możliwość przeprowadzenia operacji w całości za gotówkę. Wprawdzie polskie prawo przewiduje limit kwotowy takich operacji, ale jest on dość wysoki i wynosi 15 tys. EUR, więc zakup kryptowaluty za gotówkę nie powinien być problemem. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupy dokonywać w kilku oddzielnych operacjach.
Silną stroną jest także możliwość kontaktu z osobą, pracownikiem kantoru, która doskonale zna rynek kryptowalut i na bieżąco obserwuje trendy. Decyzje zakupowe i sprzedażowe należy podejmować samemu, jednak warto poznać opinie innych osób zaangażowanych w rynek. Operację w kantorze możemy dokonać przy wykorzystaniu aplikacji Kanga Wallet lub też z wykorzystaniem specjalnego bonu, generowanego przez kantor internetowy.
Który stacjonarny kantor kryptowalut wybrać?
Listę stacjonarnych kantorów kryptowalut Kanga Exchange można znaleźć na stronie kangakantor.pl, dzięki czemu wygodnie można dotrzeć do takiego, który nam najlepiej odpowiada. Strona umożliwia sprawdzenie jego położenia na mapie, adresu fizycznego, dni i godzin otwarcia placówki oraz numeru telefonu, pod który możemy zadzwonić.
Zawsze przed wybraniem się do kantoru możemy najpierw telefonicznie omówić interesującą nas kwestię. To dobry sposób jeśli chcemy np. poznać kurs kryptowaluty oraz trend, w jakim się znajduje, dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie transakcji, dokumentach, jakie są nam potrzebne, czasie trwania transakcji oraz innych istotnych rzeczach.
Stacjonarny kantor kryptowalut może być dobrym wyborem w podróży służbowej, podczas sobotniego wypadu do miasta, a także kiedy szybko potrzebujemy gotówki i chcemy odzyskać zainwestowane środki. Sprzedaż kryptowaluty za gotówkę, tak samo jak zakup jest możliwy dzięki aplikacji Kanga Wallet zainstalowanej na telefonie komórkowym lub poprzez wygenerowany bon. Transakcje są zabezpieczane technologią bliźniaczą do systemu płatności BLIK, a sama operacja trwa bardzo krótko.
Dodaj komentarz lub opinię
Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.