Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Peter Schiff przyznaje, że cena Bitcoina może osiągnąć 100 000 USD

Peter Schiff przyznaje, że cena Bitcoina może osiągnąć 100 000 USD

Wiadomości
22 sierpnia, 2021
804
bitcoins-on-laptop-keyboard-stock-photos

W świecie krypto doszło do zaskakującego zwrotu akcji. Największy krytyk Bitcoina – Peter Schiff, przyznał bowiem, że cena BTC może może osiągnąć poziom 100 000 USD.

W ostatnim wywiadzie z Coin Stories, “golden bug” poruszył również kwestię swoich żalów związanych z kryptowalutą. Ostatecznie jednak stwierdził, że nadal jest niedźwiedziem w stosunku do sztandarowej kryptowaluty.

Debata: Bitcoin bs. Złoto

Peter Schiff jest znany z wielu rzeczy – od przywoływania kryzysu finansowego z 2008 roku do wspierania złota przy każdej możliwej okazji. Jednak w społeczności kryptowalut jest znany jako największy krytyk, który wykorzystuje każdą okazję, aby zaatakować BTC i altcoiny.

Podczas rozmowy z Natalie Brunell z Coin Stories, zwolennik złota nie zawahał się przed powtórzeniem swojego negatywnego stanowiska wobec pierwotnej kryptowaluty. Przykładowo, obalił przekonanie, że aktywo kiedykolwiek zostanie wykorzystane jako środek płatniczy przez ludność, co jest ostatecznym celem bitcoina, zgodnie jego białą księgą.

Po odniesieniu do niedawnej decyzji AMC Entertainment o przyjęciu BTC jako narzędzia płatniczego, Schiff argumentował, że nawet zwolennicy bitcoina, tacy jak Anthony Pompliano, nie wierzą, że ktokolwiek kiedykolwiek będzie chciał wydać swoje monety na bilety do kina lub popcorn.

Dodatkowo, ekonomista powiedział, że żaden landlord nie zdecyduje się zaakceptować BTC jako płatność za czynsz, ponieważ jego cena jest zbyt zmienna. W związku z tym uważa on, że jedyną zaletą bitcoina jest to, że ludzie mogą na nim spekulować.

Natomiast złoto może mieć wiele zastosowań – od medali olimpijskich po elektronikę, a nawet przestrzeń kosmiczną. Jego historyczne wykorzystanie jako środka płatniczego jest również kolejną zaletą, która odróżnia je od bitcoina, argumentował Schiff.

Czytaj również:  Kurs Bitcoina powraca powyżej 21 000 USD

Schiff żałuje, że nie kupił BTC, ponieważ może on wzrosnąć do 100 tys. lub miliona

Pomimo wszystkich negatywnych rzeczy, które Schiff miał do powiedzenia na temat bitcoina, a było ich całkiem sporo, nie mógł zakwestionować faktu, że kryptowaluta rzeczywiście była wśród najlepiej radzących sobie pod względem ceny USD od czasu jej istnienia. W rzeczywistości, BTC zapewnił ROI w wysokości 8 900 000% w ostatniej dekadzie i pokonał metal szlachetny z ogromnym marginesem.

Pamiętając o tym, ekonomista, nieco niechętnie, musiał przyznać, że powinien był kupić jakieś monety, kiedy po raz pierwszy usłyszał o nich w 2011 roku. Na pytanie o jego finansowe żale, Schiff powiedział:

Wyraźnie żałuję, że nie kupiłem bitcoina, kiedy po raz pierwszy o nim usłyszałem – to był błąd. Czy mógłbym włożyć w niego 100 000 dolarów – tak, mógłbym. Mam na myśli, że włożyłem 100 000 dolarów w inne rzeczy, które okazały się kiepskie.

Mógłbym być teraz jednym z miliarderów btc, ponieważ oczywiście wiedziałem o tym wcześnie. Gdybym mógł cofnąć się w czasie, to jest to jedna z rzeczy, które bym zrobił.

Co więcej, Schiff wypowiedział się również na temat potencjalnych wzrostów cen BTC. Przyznał, że jest całkowicie możliwe, że może ona wzrosnąć nawet do 100 000 dolarów, a nawet 1 000 000 dolarów za monetę. Wyjaśnił jednak, że rosnąca cena nie oznacza, że bitcoin jest mniejszą bańką.

W rzeczywistości stwierdził, że BTC może stać się tak ogromną bańką, że zastąpi termin “schemat Ponziego”.Jeden komentarz

  • M
    MaciejKarol

    A taki był przeciwny. Już mnie wkurza ta finansjera. Najpierw plują na bitcoina, a potem zmieniają zdanie i robią z siebie wielkich zwolenników… żenada

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.