Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Zabezpieczenia kredytów gotówkowych

Zabezpieczenia kredytów gotówkowych

Komunikaty firm
14 października, 2019
1114
shutterstock_516980404

Banki pożyczając pieniądze, starają się zrobić wszystko, aby w określonym czasie wróciły one do nich z powrotem. To właśnie dlatego dokładnie sprawdzają naszą zdolność kredytową, czy historię kredytową, zgromadzoną w Biurze Informacji Kredytowej. Ale to nie wszystko. Bardzo często aby pożyczyć pieniądze w banku, musimy przedstawić zabezpieczenie, które zostanie zaakceptowane w czasie rozpatrywania wniosku o kredyt gotówkowy.

Bank ma do swojej dyspozycji wiele różnego rodzaju zabezpieczeń. To które bank sobie zażyczy, będzie zależało właśnie od naszej zdolności kredytowej, historii kredytowej, a także od kwoty jaka nas interesuje. Jeżeli nasza zdolność kredytowa jest wysoka, historia kredytowa dobra, a kwota którą chcemy pożyczyć nie jest wysoka – bank może nam zaproponować kredyt gotówkowy bez poręczyciela. Jeżeli nie spełniamy tych wszystkich wymagań, na pewno bank będzie chciał jakieś zabezpieczenie ustanowić. Jakie może to być zabezpieczenie? Możliwości jest bardzo dużo.

Jednym z bardziej popularnych zabezpieczeń kredytu gotówkowego jest weksel in blanco. Podpisując go zgadzamy się, że w razie gdybyśmy nie spłacali naszego kredytu na czas bank może od nas egzekwować swoją należność. Innym popularnym zabezpieczeniem przy kredycie gotówkowym jest poręczyciel. Jest to osoba, której obowiązkiem jest spłata zadłużenia, gdyby kredytobiorca nie spłacał swoich rat. Dlatego też musi on mieć odpowiednią zdolność kredytową, by mógł zostać naszym poręczycielem. Do innych zabezpieczeń jakie banki stosują zaliczamy blokadę środków na rachunku, przelew wierzytelności, czy ubezpieczenie kredytu.

Na pewno nie jesteśmy zawsze zadowoleni z faktu, że banki wymagają od nas zabezpieczeń kredytu o który się ubiegamy. Ale musimy zrozumieć, że banki pożyczają nie swoje pieniądze, ale są to środki, które wpłaciły do tych instytucji inni ludzie w formie lokat czy wpłat na konta oszczędnościowe. Dlatego muszą one mieć pewność, że w określonym w umowie kredytowej czasie znowu znajdą się w banku. A jeśli nie, to muszą w jakiś sposób je wyegzekwować, w czym bardzo pomaga zabezpieczenie kredytu gotówkowego.

Może Cię zainteresować: kalkulator kredytu gotówkowegoDodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.