Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Kriptomat – giełda z estońską licencją dostępna w języku polskim

Kriptomat – giełda z estońską licencją dostępna w języku polskim

Giełdy i kantory
12 stycznia, 2019
1521
kriptomat

Kriptomat to słoweńska giełda kryptowalutowa, która zarejestrowana została w Estonii i z tego kraju pochodzi również jej licencja. Od początku swojej działalności, który przypada na 2018 rok, giełda oferuje szybki i bezpieczny zakup, sprzedaż oraz przechowywanie kryptowalut. Z usług tych korzysta tysiące użytkowników z wielu krajów – giełda funkcjonuje bowiem w 82 krajach, a dostępna jest w ponad 20 wersjach językowych, w tym – co najbardziej nas interesuje – polskiej. Inwestorzy mogą wybierać spośród takich kryptowalut jak bitcoin, ethereum, ripple, litecoin i wiele innych. Co wyróżnia tę giełdę spośród innych? Które z jej cech sprawiają, że coraz więcej ludzi decyduje się inwestować właśnie na Kriptomacie? Sprawdźmy.

Łatwość obsługi

Wybór odpowiedniej giełdy to jedna z najważniejszych decyzji, jakie podjąć musi początkujący entuzjasta kryptowalut. Jednym z czynników, jakie bierze on pod uwagę jest łatwość obsługi.

Choć kryptowaluty stają się coraz popularniejsze i przebiły się już do powszechnej świadomości, wiele osób wciąż nie wie jak wyglądają transakcje kryptowalutowe i na jakiej technologii są oparte. Kriptomat stworzony został właśnie dla takich ludzi – udostępnia on szczegółową sekcję pomocy, w której znaleźć można odpowiedzi na wszelkie pytania, które mogą mieć początkujący inwestorzy. Platforma pomaga również w procesie rejestracji, jak również zakupu i sprzedaży kryptowalut, prowadząc użytkownika niemalże za rękę.

Na stronie znaleźć można również zakładkę blog, gdzie twórcy giełdy odpowiadają na kilka podstawowych pytań związanych z technologią blockchain, sposobem kupowania bitcoinów czy też rozwiewają wątpliwości dotyczace wydobywania kryptowalut.

Aby handel kryptowalutą był jeszcze prostszy, twórcy giełdy zadbali o to, aby interfejs użytkownika był jak najbardziej intuicyjny. Po wejściu na stronie widzimy przejrzyste menu z zakładkami w których sprawdzić można obecny kurs bitcoin, zapoznać się z tekstami na blogu czy też przejść do panelu logowania i rejestracji. Układ witryny odzwierciedla więc założenia twórców, którzy chcieli aby strona była przyjazna dla wszystkich tych, którzy nie mieli jeszcze do czynienia ze światem kryptowalut.

Jeśli nie korzystasz z komputera, lub też chciałbyś mieć dostęp do zakupionych kryptowaut w dowolnym momencie, platforma Kriptomat dostępna jest również na urządzeniach mobilnych z Androidem oraz system iOS.

Logowanie i wypłaty

Ponieważ Kriptomat zaprojektowany został dla tych, którzy w tej nowej branży stawiają swoje pierwsze kroki, wpłaty oraz wypłaty środków dostosowane są dla potrzeb początkujących.

Proces przelewania środków na giełdę jest niezwykle prosty. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z karty do wykonywania płatności internetowych, nie będziesz potrzebował żadnych dodatkowych wyjaśnień. Jeśli natomiast nie jesteś biegły w kwestiach płatności online, Kriptomat poprowadzi cię krok po kroku.

Oczywiście w przypadku wymiany kryptowaluty liczy się nie tylko łatwość dokonania transakcji, ale również związane z nią opłaty. Kriptomat pobiera zaledwie 1,45% za kupno oraz sprzedaż kryptowaluty, co jest wyjątkowo niską prowizją. Depozyty i płatności SEPA są natomiast całkowicie bezpłatne.

Czytaj również:  Giełda CEX.IO

Bezpieczeństwo

Obok prostoty obsługi giełdy, innym priorytetem jaki postawił sobie zespół giełdy Kriptomat jest bezpieczeństwo. O tym jak bardzo poważnie traktowane jest bezpieczeństwo kont użytkowników giełdy niech świadczy liczba stosowanych środków bezpieczeństwa.

W celu zapewnienia najwyższej ochrony kont, twórcy giełdy wprowadzili weryfikację dwuetapową. Kriptomat proponuje dwa rodzaje takiej weryfikacji: uwierzytelnienie SMS (domyślne) oraz dwuetapowe uwierzytelnienie Google (opcjonalnie). Co więcej, logowanie z nowego urządzenia lub lokalizacji możliwe jest wyłącznie za zgodą użytkownika, co dodatkowo zmniejsza szanse nieautoryzowanego dostępu.

Środki użytkowników giełdy trafiają do tak zwanych zimnych portfeli, które charakteryzują się najwyższym możliwym stopniem bezpieczeństwa. Wynika to z tego, że klucze prywatne nigdy nie znajdują się wtedy na komputerze z dostępem do internetu. Zdaniem firmy, aż 98% wszystkich środków zgromadzonych w wewnętrznych portfelach giełdy przechowywana jest właśnie w taki sposób.

Kriptomat przestrzega wielu zasad bezpieczeństwa technicznego, które stanowią kluczowy element funkcjonowania poważnej giełdy. W związku z tym, zespół zadbał o silne mechanizmy szyfrujące, które zapobiegają przechwytywaniu informacji przez niepożądane osoby, jak również chroni internetową część swojego funkcjonowania przed zagrożeniami typu ataki DDoS czy też zastrzyki SQL.

Zgodność z prawem

W ciągu ostatnich kilku lat słyszeliśmy o wielu oszustwach i sytuacjach w których ludzie tracili swoje środki po tym, jak giełda z dnia na dzień przestawała istnieć. Aby uniknąć takich sytuacji, wprowadza się coraz więcej regulacji, a jednym z sygnałów, że giełda jest wiarygodna jest właśnie zgodność z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza tymi wprowadzonymi przez Unię Europejską.

Z racji tego, że Kriptomat swoją siedzibę ma w Estonii, musi on być zgodny zarówno z przepisami unijnymi, jak również estońskimi. Giełda przestrzega więc zaleceń, które zawarte zostały w normach bezpieczeństwa informacji ISO 27002:2013 oraz przepisów opisanych w Standardzie Bezpieczeństwa Kryptowalut. Ponadto, Kriptomat przechowuje dane wszystkich użytkowników zgodnie z europejskim Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Program polecający

Ciekawym dodatkiem, który znajdziemy na giełdzie jest swego rodzaju program polecający, za sprawą którego możesz zgromadzić dodatkowe środki. Polega to na tym, że gdy ktoś, komu polecisz platformę Kriptomat dokona transakcji kupna lub sprzedaży, na twoje konto trafi część prowizji, jaką płaci dany użytkownik.
Jest to zatem sytuacja w której korzystają dwie strony – giełda zdobywa kolejnego klienta, a ty masz możliwość podreperowania swojego budżetu.

Podsumowanie

Kriptomat to – jak widać – platforma na której można zacząć kupować kryptowalutę nawet wtedy, jeśli ma się dość blade pojęcie na temat funkcjonowania krypto świata. Mnogość artykułów dla początkujących i obszerna sekcja pomocy pomagają zgłębić tajniki inwestowania w kryptowaluty oraz pozwalają poznać ich specyfikę.

Oczywiście jeśli ktoś ma już pewne pojęcie o bitcoinie, ethereum czy innych altcoinach, Kriptomat również stanowić powinien atrakcyjne miejsce do handlu kryptowalutą. W przeciwieństwie do wielu innych giełd, jest on bowiem niezwykle bezpieczny, a przy tym pomaga zdobyć dodatkowe środki za sprawą swojego programu polecającego.

Jeśli jesteś zainteresowany korzystaniem z giełdy Kriptomat, możesz się zarejestrować klikając w ten link.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.