Robert Kiyosaki krytykuje ideę cyfrowego dolara

Robert Kiyosaki krytykuje ideę cyfrowego dolara

Wiadomości
2 maja, 2023
12
cyfrowy dolar

Robert Kiyosaki, autor bestsellera „Rich Dad, Poor Dad” i przedsiębiorca, porównał CBDC w USA do postaci z powieści George’a Orwella „1984” i namawiał do inwestycji w pierwszą kryptowalutę.

„W swojej książce 1984 George Orwell ostrzegał: 'Wielki Brat patrzy. CBDC [prezydent USA Joe] Biden jest Wielkim Bratem” – napisał Kiyosaki.

Wezwał do kupowania „więcej złota, srebra i bitcoinów”.

Krytyka cyfrowego dolara ze strony polityków

Pomysł uruchomienia cyfrowego dolara ściągnął też krytykę ze strony polityków. W lutym kongresman Tom Emmer przedstawił projekt ustawy, która ma chronić „finansową prywatność” podczas korzystania z cyfrowej waluty banku centralnego.

Później stwierdził, że technologia CBDC obraża amerykańskie wartości i może promować „kontrolę finansową” nad obywatelami.

W kwietniu republikański senator z Teksasu Ted Cruz nazwał wprowadzenie cyfrowego dolara „niezwykle niebezpiecznym” dla społeczeństwa, ponieważ rząd miałby dostęp do każdej transakcji. Jednocześnie chwalił bitcoina i mówił o swoich inwestycjach w to aktywo.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2022 roku Kiyosaki wezwał do inwestowania w aktywa cyfrowe zanim nastąpi kryzys gospodarczy.

Początkiem wiosny 2023 roku inwestor nazwał bitcoina „pieniądzem ludzi” i przewidział, że jego cena wzrośnie do 100 tys. dolarów.



Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.