Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Brave oferuje nową funkcjonalność na iOS

Brave oferuje nową funkcjonalność na iOS

Blockchain Komunikaty firm Wiadomości
27 lipca, 2020
1251
Brave-browser-dark-mode-featured-1900x700_c

Nowa aktualizacja przeglądarki Brave znacząco zwiększa prywatność dla użytkowników urządzeń opartych o system iOS. Firma wprowadza dodatkowy firewall wraz z usługą VPN.

Nowy partner w walce z reklamami i śledzeniem użytkowników

W dniu 27.07 Brave Software, twórca popularnej przeglądarki internetowej oferującej wysoki poziom prywatności ogłosił oficjalne partnerstwo z firmą Guardian. W efekcie użytkownicy przeglądarki będą mogli za pomocą jednego kliknięcia nawiązać bezpieczne połączenie przy wykorzystaniu technologii VPN. Klienci, którzy skorzystają z nowej funkcjonalności, będą mogli bez obaw przeglądać dowolne strony internetowe oraz omijać blokady regionalne. Co więcej, zarówno VPN, jak i firewall będą działały na całym urządzeniu, a nie tylko w przeglądarce. Pozwoli to na korzystanie z innych aplikacji, jednocześnie szyfrując wychodzący z nich i przychodzący na nie ruch sieciowy. Ta funkcjonalność jest płatna, aczkolwiek nowi klienci otrzymają darmowy okres próbny. Niestety za subskrypcję nie można w obecnej chwili płacić przy pomocy tokenów BAT.

Brave coraz agresywniej rozpycha się na rynku przeglądarek internetowych

W wywiadzie udzielonym dla portalu Cointelegraph Brendan Eich, CEO Brave Browser podkreślił, że jego przeglądarka nie jest niszowym produktem:

“Nie uważamy siebie za ‘niszowy’ [produkt], każda przeglądarka przechodzi przez fazę od zera do bohatera, w naszym przypadku zbliżamy się do 16 milionów użytkowników miesięcznie. Dlatego więc nie jesteśmy niszą, jest to taki sam rozwój, jaki w przeszłości zaliczył Firefox”.

Brave ostro pilnuje też własnych interesów – w lipcu tego roku został przeprowadzony fork Brave Browser, w efekcie którego powstała przeglądarka całkowicie bez reklam. Nie spodobało się to panu Eichowi, a twórcom forka zagrożono procesem sądowym. Zmusiło to ich do szybkiego rebrandingu. Obecnie ich inicjatywa działa pod nazwą Bold Browser i znajduje się jeszcze w powijakach.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.