Goldman Sachs zatwierdza Bitcoina jako nową klasę aktywów

Goldman Sachs zatwierdza Bitcoina jako nową klasę aktywów

Bitcoin Wiadomości
25 maja, 2021
923
32fdsfsdfsdf

Gigant finansowy Goldman Sachs w komentarzach do ostatniego raportu badawczego uznał Bitcoina za nową klasę aktywów .

McDermott mówi, że Bitcoin jest aktywem inwestycyjnym

Raport zawiera komentarze członków Goldman Sachs, w tym Globalnego Szefa ds Cyfrowych Aktywów – Matthewa McDermotta

.

McDermott twierdzi, że „Bitcoin jest obecnie uważany za aktywo inwestycyjne”. Dodał, że moneta „ma swoje własne ryzyko idiosynkratyczne” ze względu na to, że jest bardzo młoda i na fakt, że jej aktywność cenowa nie zachowuje się tak, jak oczekiwano, gdy jest porównywana z innymi aktywami.

McDermott kontynuuje, zauważając, że Bitcoin „ma tendencję do bycia bardziej dostosowanym do ryzykownych aktywów”. Mówi również, że „klienci i [inni] w dużej mierze traktują [Bitcoina] jako nową klasę aktywów”.

Z kolei Mikhail Sprogis i Jeff Currie argumentowali, że kryptowaluty mogą działać jako magazyn wartości „tylko wtedy, gdy mają inne zastosowania w świecie rzeczywistym.” Dodali, że wartość jest określana przez rozmiar i wzrost każdej sieci wraz z informacjami, które te sieci weryfikują.

Inni eksperci komentują BTC

Starszy strateg Goldman Sachs Christian Mueller-Glissman zasugerował, że jeśli stosunek ryzyka do zysku Bitcoina utrzyma się, może on stać się aktywem, które wzbogaci portfele inwestorów. Wreszcie, Zach Pandl, współkierownik Globax FX, Rates i EM Strategy stwierdził, że potencjalna adopcja Bitcoina będzie wynikać z jego „silnej marki”, bezpieczeństwa, prywatności i innych cech.

Czytaj również:  Liczba inwestorów posiadających > 1 BTC przekroczyła milion

Raport zawiera również dodatkowe komentarze od kilku liderów branży, w tym Michaela Novogratza, CEO Galaxy Digital i Michaela Sonnenshein, CEO Grayscale Investments.

Raport Goldman Sachs pojawia się wraz z planami wejścia w branżę kryptowalut. 7 maja firma ujawniła, że przeprowadziła pierwszą transakcję kryptowalutową za pośrednictwem swojego długo oczekiwanego biurka handlowego. Firma planowała wprowadzić produkty i usługi kryptowalutowe już  w 2018 roku. Wysiłki te zostały jednak wstrzymane. Jeśli chcesz zainwestować część swoich pieniędzy w kryptowaluty, najlepiej jest najpierw zrobić własne badania, czytając wiadomości kryptowalutowe dzisiaj i zbudować własny plan inwestycyjny stamtąd. Niektóre świetne strony, na których można przeczytać więcej, to: Coindesk, Coinwire i Financial Times

Goldman Sachs dołącza do kilku innych gigantów finansowych oferujących usługi kryptowalutowe. Wśród nich znajdują się JP Morgan, Wells Fargo i BNY Mellon.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.