Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Goldman Sachs zatwierdza Bitcoina jako nową klasę aktywów

Goldman Sachs zatwierdza Bitcoina jako nową klasę aktywów

Bitcoin Wiadomości
25 maja, 2021
1029
32fdsfsdfsdf

Gigant finansowy Goldman Sachs w komentarzach do ostatniego raportu badawczego uznał Bitcoina za nową klasę aktywów .

McDermott mówi, że Bitcoin jest aktywem inwestycyjnym

Raport zawiera komentarze członków Goldman Sachs, w tym Globalnego Szefa ds Cyfrowych Aktywów – Matthewa McDermotta

.

McDermott twierdzi, że “Bitcoin jest obecnie uważany za aktywo inwestycyjne”. Dodał, że moneta “ma swoje własne ryzyko idiosynkratyczne” ze względu na to, że jest bardzo młoda i na fakt, że jej aktywność cenowa nie zachowuje się tak, jak oczekiwano, gdy jest porównywana z innymi aktywami.

McDermott kontynuuje, zauważając, że Bitcoin “ma tendencję do bycia bardziej dostosowanym do ryzykownych aktywów”. Mówi również, że “klienci i [inni] w dużej mierze traktują [Bitcoina] jako nową klasę aktywów”.

Z kolei Mikhail Sprogis i Jeff Currie argumentowali, że kryptowaluty mogą działać jako magazyn wartości “tylko wtedy, gdy mają inne zastosowania w świecie rzeczywistym.” Dodali, że wartość jest określana przez rozmiar i wzrost każdej sieci wraz z informacjami, które te sieci weryfikują.

Inni eksperci komentują BTC

Starszy strateg Goldman Sachs Christian Mueller-Glissman zasugerował, że jeśli stosunek ryzyka do zysku Bitcoina utrzyma się, może on stać się aktywem, które wzbogaci portfele inwestorów. Wreszcie, Zach Pandl, współkierownik Globax FX, Rates i EM Strategy stwierdził, że potencjalna adopcja Bitcoina będzie wynikać z jego “silnej marki”, bezpieczeństwa, prywatności i innych cech.

Czytaj również:  MicroStrategy dokupiła 1054 BTC

Raport zawiera również dodatkowe komentarze od kilku liderów branży, w tym Michaela Novogratza, CEO Galaxy Digital i Michaela Sonnenshein, CEO Grayscale Investments.

Raport Goldman Sachs pojawia się wraz z planami wejścia w branżę kryptowalut. 7 maja firma ujawniła, że przeprowadziła pierwszą transakcję kryptowalutową za pośrednictwem swojego długo oczekiwanego biurka handlowego. Firma planowała wprowadzić produkty i usługi kryptowalutowe już  w 2018 roku. Wysiłki te zostały jednak wstrzymane. Jeśli chcesz zainwestować część swoich pieniędzy w kryptowaluty, najlepiej jest najpierw zrobić własne badania, czytając wiadomości kryptowalutowe dzisiaj i zbudować własny plan inwestycyjny stamtąd. Niektóre świetne strony, na których można przeczytać więcej, to: Coindesk, Coinwire i Financial Times

Goldman Sachs dołącza do kilku innych gigantów finansowych oferujących usługi kryptowalutowe. Wśród nich znajdują się JP Morgan, Wells Fargo i BNY Mellon.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.