Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

W Szwajcarii powstaje organizacja poświęcona stablecoinom

W Szwajcarii powstaje organizacja poświęcona stablecoinom

Blockchain Wiadomości
23 lipca, 2020
1022
SNB

Masowy wzrost popularności cyfrowych wariantów najpopularniejszych walut, nie pozostaje bez echa. Uregulowanie tego segmentu rynku, to tylko kwestia czasu, dlatego tym bardziej cieszy powstanie WSA.

Razem można więcej

WSA czyli World Stablecoin Association (Światowe Stowarzyszanie Stablecoin), to innowacyjny projekt. Za jego powstanie odpowiadają giełda VirgoX oraz przedsiębiorstwo GDA Capital. Organizacja ta ma na celu zjednoczenie największych projektów. Obecnie dołączyła do niej firma BlockGeeks, która zajmuje się profesjonalnym audytem smart cointractów i prospektów emisyjnych. WSA prowadzi też wstępne rozmowy z Tetherem (USDT), HUSD, Dai oraz USD Coin (USDC). Drzwi do szeregów stowarzyszenia stoją otworem dla wszystkich przedsiębiorstw i podmiotów związanych z przestrzenią kryptowalut. Połączenie sił ma pomóc zarówno w propagowaniu stablecoinów i ich adopcji oraz podczas ustanawiania przepisów i regulacji na światowych rynkach. WSA planuje także wspierać edukację i zapewniać pełne wsparcie merytoryczne wszystkim zainteresowanym osobom oraz instytucjom. Stowarzyszenie ma w planach także organizowanie cyklicznych szkoleń i konferencji.

„Większość świata nie będzie przechowywać swoich oszczędności w Bitcoinach”

Współzałożyciel projektu WSA, Michael Gord uważa, że kryptowaluty są zbyt niestabilne i cechuje je ogromna zmienność, która zniechęca do nich przeciętnych Kowalskich. Według niego świat skieruje się ku zdecentralizowanym stablecoinom, które łączą zalety walut FIAT z technologią blochchain.

“Większość świata nie będzie przechowywać swoich oszczędności lub zawierać transakcji przy pomocy Bitcoina lub innych cyfrowych aktywów, które są ekstremalnie zmienne, ponieważ oznacza to zbyt duże ryzyko. Szczególnie w czasach takich jak te, gdzie rządy na całym świecie drukują ogromne ilości krajowych walut fiat do stymulowania swojej ekonomii i dodatkowo potrzebują USD do realizowania międzynarodowego importu […]” – dodaje Michael Gord.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.