Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Ambitne plany Rosyjskiego rządu

Ambitne plany Rosyjskiego rządu

Bitcoin Blockchain Wiadomości
10 sierpnia, 2020
1159
Russia-jpg

Prezydent Rosji Vladimir Putin podpisał 2 ustawy dotyczące przestrzeni kryptowalutowej na terenie Federacji Rosyjskiej. Jest to znaczący krok w kierunku prawnej regulacji krypto.

Bank Centralny Rosji zyskuje nowe przywileje

Będzie on odpowiadać za nadzór nad przyszłymi emisjami cyfrowych walut. Od dłuższego czasu za kulisami pojawiają się informacje o tym, że Rosja jest zainteresowana przeniesieniem rubla do cyfrowej postaci. Minie jeszcze dużo czasu, zanim to się stanie, ale już teraz widać przychylność kraju wobec stablecoinów. DFA, czyli cyfrowe aktywa finansowe, zostają prawnie uznane. Ułatwi to tokenizację aktywów i otworzy nowe możliwości dla inwestorów. Niestety, ich emisja będzie możliwa tylko przez wykwalifikowane, państwowe podmioty, które będą musiały przestrzegać niezwykle wymagających regulacji prawnych. Wszystkie działania związane z DFA będą dokładnie prześwietlane przez Centralny Bank Rosji. Nowe akty prawne nadal w świetle prawa nie nadają mocy płatniczej kryptowalutom. Jednakże zaczynają on być uznawane jako aktywa finansowe.

Rosyjscy hakerzy nie śpią

Rosyjska gazeta Kommersant donosi, że do Dark Webu wyciekł ponad milion paszportów rosyjskich obywateli. Dane zostały pozyskane przez cyberprzestępców od osób, które użyły dokumentów do elektronicznego głosowania. Z dostępnych informacji wynika, że hakerom udało się dostać do danych zawartych na jednym z węzłów sieci. Jest ona zbudowana na blockchainie Exonum. Paszporty są sprzedawane niezwykle tanio – hurtowy kupiec może nabyć dane z dokumentów za mniej niż 1 USD za sztukę dokumentu. Informacje mogą pozwolić pozyskać wiele informacji na temat niczego nieświadomej ofiary. Zawarte są w nich między innymi dane osobowe, adresy oraz informacje kredytowe.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.