Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

11 narzędzi i serwisów przydatnych dla inwestorów kryptowalutowych

11 narzędzi i serwisów przydatnych dla inwestorów kryptowalutowych

Poradniki
4 lipca, 2022
406
Business team investment working with computer, planning and analyzing graph stock market trading with stock chart data, business financial investment and technology concept.

Kryptowaluty to rozbudowany i skomplikowany obszar. Daje on jednak spore możliwości dla inwestorów, toteż wiele osób decyduje się dołączyć do tego rynku. Nic więc dziwnego, że powstało wiele narzędzi i serwisów internetowych, ułatwiających połapanie się w różnych zagadnieniach związanych z kryptowalutami. W tym wpisie chcielibyśmy przedstawić 10 z nich, na które warto, naszym zdaniem, zwrócić uwagę.

1. BitInfoCharts

bitinfocharts

BitInfoCharts to serwis gromadzący metadane na temat blockchainów m.in. bitcoina, ethereum i wielu innych znanych projektów kryptowalutowych. Serwis podaje na bieżąco dane takie, jak wycena danego tokenu, kapitalizacja rynkowa, czas wydobycia bloku, ilość wydobytych tokenów, liczba transakcji i aktywnych portfeli oraz wiele, wiele innych.

2. Blockchair

blockchair

Blockchair jest jednym z najbardziej znanych eksploratorów sieci blockchain. Pozwala śledzić na bieżąco aktywność w 19 popularnych sieciach, w tym bitcoina, ethereum, litecoina, solany, polkadot czy dogecoina.

3. CoinDesk

coindesk

CoinDesk jest rozbudowanym portalem na temat kryptowalut. Można poczytać na nim newsy z tego świata oraz artykuły publicystyczne. Na stronie znajdziemy również sporo materiałów video, podcasty i obszerny serwis poświęcony researchowi.

4. CoinGecko

coingecko

Jedna z największych i najczęściej odwiedzanych stron poświęconych kryptowalutom. CoinGecko to przede wszystkim ogromna baza wiedzy o projektach kryptowalutowych, od największych do tych dopiero startujących. Strona ułatwia również szukanie nowych “perełek” i dostarcza mnóstwo informacji na temat poszczególnych obszarów rynku kryptowalut. CoinGecko dostępne jest w języku polskim.

5. CoinMarketCal

Prawdopodobnie najbardziej znany kalendarz wydarzeń związanych z kryptowalutami. CoinMarketCal zbiera w jednym miejscu informacje na temat nadchodzących wydarzeń związanych z poszczególnymi blockchainami takich, jak m.in. hard forki, spotkania biznesowe, listingi tokenów na giełdach czy nowe aktualizacje. To również kluczowe narzędzie dla traderów, ponieważ ułatwia rozgrywanie reakcji cen na pewne wydarzenia.

6. CoinMarketCap

coinmarketcap

Kolejna wielka encyklopedia kryptowalut, ułatwiająca orientację na rynku. Aktualne i historyczne kursy kryptowalut, wykresy, kalkulatory, dane o giełdach. CoinMarketCap posiada ponadto możliwość śledzenia ulubionych projektów i połączenia konta z kontem na giełdzie Binance, w celu skorzystania z opcji “Earn and Learn” (zdobywanie darmowych kryptowalut za czytanie artykułów edukacyjnych i rozwiązywanie quizów) czy airdropów.

7. CoinTracking

cointracking

Jednen z najbardziej rozbudowanych serwisów do śledzenia transakcji kryptowalutowych i tworzenia raportów podatkowych. Chętnie korzystają z niego instytucje zainteresowane rynkiem kryptowalut.

8. CryptoPanic

cryptopanic

CryptoPanic jest jednym z najbardziej znanych agregatorów wiadomości i newsów z rynku kryptowalut. Cechuje się prostotą i minimalizmem, ułatwiając wyciągniecie z gąszczu informacji tylko tego, co rzeczywiście ma znaczenie. Platforma pobiera również dane z twittera oraz umożliwia sortowanie i grupowanie wiadomości.

9. Messari

messari

Rozbudowana i dość popularna platforma ułatwiająca research projektów kryptowalutowych. Messari pozwala m.in. śledzić portfele największych graczy oraz prezentuje wyniki własnych badań rynku. Sprawia to, że platformę chętnie odwiedzają doświadczeni inwestorzy, poszukujący nowych, jeszcze nieodkrytych okazji inwestycyjnych.

10. Token Terminal

token terminal

Rozbudowana platforma prezentująca różnorakie dane dotyczące ekosystemów opartych na blockchainie. Na Token Terminal sprawdzimy m.in. ile aplikacji działa na danym ekosystemie, jak duża jest aktywność i jak duże zyski przynosi w odniesieniu do kapitalizacji rynkowej. To kolejne cenne narzędzie dla poszukujących ciekawych, mało znanych projektów z potencjałem.

11. TradingView

TradingView to najbardziej popularna i rozbudowana platforma z wykresami giełdowymi, przydatna dla inwestorów nie tylko w kryptowaluty. Pozwala m.in. śledzić wykresy w czasie rzeczywistym, nanosić na nie różne wskaźniki i rysunki oraz pisać własne skrypty, służące do prezentacji danych lub testowania strategii handlowych.Jeden komentarz

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.