Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Kryptowaluty czyli nowa forma inwestowania

Kryptowaluty czyli nowa forma inwestowania

Komunikaty firm
12 lutego, 2020
1415
blockchain-3440455_960_720

Sposobów na inwestowanie naszych wolnych środków finansowych jest bardzo dużo. I co ważne, ciągle pojawiają się nowe sposoby na pomnażanie naszych oszczędności. Jedne dają nam możliwość mniejszego zarobku, ale za to są bezpieczne. Dzięki innym możemy zarobić duże pieniądze, ale są to sposoby ryzykowne i równie łatwo możemy nasze pieniądze stracić. Do tych drugi z całą pewnością możemy zaliczyć kryptowaluty. Pojawiły się one na światowym rynku kilka lat temu i dały inwestorom możliwość osiągnięcia ogromnych zysków. I chociaż dzisiaj ich wartość spadła, to jednak w dalszym ciągu można na nich zarabiać, chociaż nie jest to już takie łatwe.

Na kryptowalutach możemy zarabiać na kilka sposobów. Obecnie tym najpopularniejszym jest handel nimi na giełdach kryptowalutowych. Inwestowanie jest zbliżone do obrotu walutami na rynku FOREX lub akcjami na Giełdzie Papierów Wartościowych. Czyli mówiąc w skrócie, musimy taniej kryptowaluty kupić by później drożej je sprzedać. Niby wydaje się to proste, jednakże rzeczywistości nie jest taka kolorowa. Trudno przewidzieć jak kształtować się będzie kurs kryptowalut, gdyż zależy on od bardzo wielu czynników. Dlatego handel kryptowalutami na Giełdach uważa się za ryzykowny sposób inwestowania. Innym sposobem na zarabianie na krypto jest ich “wydobywanie”. Otóż wiele kryptowalut możemy wytworzyć sami, na naszych komputerach. Jednakże jest tu jeden wielki problem. Koszt związany z ich “wydobyciem” – przede wszystkim koszt energii niezbędnej do pracy komputera, jest często wyższy niż ich obecna wartość. Oczywiście można je wykopywać i trzymać w swoich portfelach licząc, że w przyszłości ich cena wzrośnie, ale do końca takiej, pewności mieć nie możemy. Możemy więc zainwestowane środki w wykopywanie kryptowalut stracić.

Na pewno inwestycja w kryptowaluty może nam przynieść ogromne zyski. Jednakże istnieje też duże prawdopodobieństwo, że możemy nasze pieniądze stracić. Dlatego zastanówmy się dobrze, czy warto ryzykować, czy też może lepiej zainwestować nasze nadwyżki finansowe w bardziej bezpieczne instrumenty.

Artykuł przygotowany przy współpracy z https://comparic.pl/

 Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.