Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Bitcoin może stać się cyfrowym złotem XXI wieku – mówi strateg Deutsche Banku

Bitcoin może stać się cyfrowym złotem XXI wieku – mówi strateg Deutsche Banku

Wiadomości
27 września, 2021
612
bitcoin 100 000 USD

Marion Laboure – makro strateg w Deutsche Bank – uważa, że Bitcoin ma potencjał, aby stać się “cyfrowym złotem” tego stulecia. Jednak spodziewa się, że cena kryptowaluty w ciągu najbliższych kilku lat będzie “ultra zmienna”. Laboure pochwaliła również przypadki użycia Ethereum, określając aktywo mianem “cyfrowego srebra”.

BTC – Złoto przyszłości

Według Marion Laboure – analityka i makrostratega w Deutsche Bank – Bitcoin posiada wszystkie niezbędne cechy, aby uratować świat z rosnącej inflacji, wątpliwości i strachu z powodu pandemii COVID-19 i działań rządów. Ponieważ jego podaż jest stała (nie będzie istniało więcej niż 21 milionów BTC),  aktywo to może być skutecznym wyborem jako ochrona przed rosnącą inflacją.

Zwiększona kontrola władz nad ludnością mogłaby być kolejnym czynnikiem, który sprawiłby, że bitcoin stałby się atrakcyjny dla ludzi. Laboure przypomniała, że w takich przypadkach, ludzkość zwracała się w kierunku aktywów, które nie były pod jurysdykcją rządów. Dokładniej miała na mysli złoto. Mając to na uwadze, uważa ona, że BTC może stać się “cyfrowym złotem XXI wieku”.

Warto zauważyć, że Deutsche Bank miał inne zdanie w tej sprawie w niedawnej przeszłości. Raport z zeszłego roku stwierdził, że wysoka zmienność Bitcoina jest przeszkodą, która sprawia, że cyfrowe aktywo nie jest “wiarygodnym źródłem wartości”.

Według Laboure, jednak, wzmocnione wahania BTC nie będą trwać wiecznie. Aktywo pozostaje “ryzykowne” w chwili obecnej i może być “ultra zmienne w przewidywalnej przyszłości”. Jednak złoto również doświadczyło tego problemu.

Czytaj również:  Bitcoin i kolejne morderstwo!

Podczas gdy Bitcoin jest pionierem w przestrzeni kryptowalutowej i największym aktywem cyfrowym pod względem kapitalizacji rynkowej, Laboure pochwaliła również zalety Ethereum. Zwróciła uwagę, że jest to coś więcej niż kryptowaluta, ponieważ oferuje wiele zastosowań i przypadków użycia, takich jak DeFi i NFT/

W rzeczywistości większość niewymiennych tokenów (NFT) jest częścią blockchaina Ethereum. Laboure zauważyła, że ETH może być “cyfrowym srebrem”. Dodała też, że żadna inna kryptowaluta nie stanie się silniejsza niż Bitcoin lub Ethereum w ciągu najbliższych pięciu lat.

Przeszkody dla kryptowalut

Strateg Deutsche Banku mówiła również o wadach przestrzeni kryptowalutowej. Jako największy minus podała brak regulacji. Uważa, że po rozwiązaniu tego problemu branża będzie bardziej ustabilizowana. Inną dużą przeszkodą są problemy środowiskowe, które powoduje wydobycie kryptowalut:

W ciągu jednego roku Bitcoin zużywa mniej więcej tyle samo energii elektrycznej, co cała populacja Pakistanu (ok. 217 mln ludzi).3 komentarze

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.