Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Microsoft po cichu zamyka blockchain Azure

Microsoft po cichu zamyka blockchain Azure

Wiadomości
14 maja, 2021
920
microsoft

Microsoft wyłącza swoją korporacyjną usługę Azure Blockchain Service 10 września i nie będzie akceptował żadnych nowych wdrożeń od razu, bez podania oficjalnego uzasadnienia.

Duzi klienci korporacyjni, którzy korzystają z Azure Blockchain, to między innymi J.P. Morgan, GE Aviation, Singapore Airlines, Starbucks i Xbox.

Ogłoszenie zostało dokonane w mało precyzyjnym poście na stronie dokumentacji Microsoft w poniedziałek, informując wszystkich obecnych klientów do migracji do alternatywnych usług. ConsenSys Quorum Blockchain Service był jedyną propozycją, a założyciel i dyrektor generalny ConsenSys Joseph Lubin z zadowoleniem przyjął uciekinierów z Azure:

Rozszerzenie naszej relacji z Microsoftem pomaga organizacjom skorzystać z ConsenSys Quorum i wsparcia klienta Quorum, aby zaoferować użytkownikom zarządzaną usługę blockchain klasy korporacyjnej, którą można bez wysiłku skonfigurować i wdrożyć.

Zbliżające się zamknięcie zostało bardziej publicznie nagłośnione poprzez wpis na Twitterze w dniu 12 maja opublikowany przez architekta Azure Toma Kerhove.

Czym jest Microsoft Azure?

Microsoft’s Azure Blockchain ma sześć lat i rozwinął się z usługi w stylu sandbox w 2015 roku na Ethereum we współpracy z ConsenSys. Pod koniec 2019 został zaoferowany jako w pełni zarządzana Blockchain-as-a-Service, lub BaaS. Pierwotnym celem Microsoftu dla Azure było stworzenie certyfikowanego rynku blockchain, dającego klientom “możliwość odkrywania technologii blockchain i usług o wartości dodanej”.

Pomimo stwierdzenia, że żadne nowe wdrożenia nie będą akceptowane w usłudze, Microsoft nie usunął jeszcze strony Azure oferującej nowym użytkownikom możliwość zarejestrowania się za darmo.

Microsoft wysyłał mieszane wiadomości wokół swojego stanowiska wobec kryptowalut i blockchain, z prezesem Bradem Smithem twierdzącym na początku tego roku, że międzynarodowa firma nie była nawet w najmniejszym stopniu zainteresowana zabawą w Bitcoina. Jednak pod koniec marca firma opublikowała ankietę online, w której zapytała klientów, jak prawdopodobne byłoby użycie Bitcoin do zakupów w sklepie Xbox Games Store.

Jest to jedno z pierwszych dużych rozwiązań blockchain dla przedsiębiorstw, które zamknęło swoje drzwi. Nie jest jednak prawdopodobne, aby oznaczało to koniec komercyjnej adopcji blockchaina, ponieważ IBM, ConsenSys, Hyperledger, Amazon i Huawei oferują alternatywne rozwiązania.

 

 Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.