Inwestuj w kryptowaluty na platformie Etoro

Zakłady bukmacherskie a Bitcoin i inne kryptowaluty

Zakłady bukmacherskie a Bitcoin i inne kryptowaluty

Komunikaty firm
14 lipca, 2021
343
andre-francois-556751-unsplash

Bitcoin to najpopularniejsza i pierwsza waluta online, która odpowiada za zapoczątkowanie rewolucję, jeśli chodzi o płatności. Kryptowaluty służą nie tylko do dokonywania płatności, ale także traktowane są jako aktywa. Bitcoin i mniej popularne waluty bazują na technologii blockchain, czyli rozproszonej bazy danych, bez centralnych jednostek zarządzających, która pozwala na przechowywanie danych o transakcjach kryptowalutowych. Jaką relację mają jednak zakłady bukmacherskie i Bitcoin oraz inne kryptowaluty? Jak się okazuje, zakłady bukmacherskie systematycznie przyswaja nowe rozwiązanie płatnicze. Czy bukmacherzy zdecydują się na wprowadzenie płatności kryptowalutami w swojej ofercie?

Co to jest Bitcoin?

Bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą na świecie. Nazwa ma również powiązanie z oprogramowaniem, tworzącym sieć węzłów peer-to-peer (każda maszyna uczestnicząca w wymianie danych ma takie same uprawnienia). Bitcoin pojawił się po raz pierwszy w 2009 roku. Każdy Bitcoin dzieli się na mniejsze jednostki zwane satoshi. Jeden Bitcoin = 100 000 000 satoshi. Bitcoin umożliwia błyskawiczne transakcje na całym świecie, zupełnie cyfrową walutą.

Bitcoin w zakładach bukmacherskich

Czy można obstawić zakłady, płacąc Bitcoinem? To pytanie coraz częściej pojawia się na forach poświęconych zakładom bukmacherskim. Paradoksalnie, choć waluta jest w obiegu całkiem niedługo, to już można znaleźć bukmacherów, którzy honorują wspomnianą formę płatności. Niestety wśród nich nie ma jeszcze żadnej polskiej firmy, ale patrząc, na rosnącą popularność kryptowaltu może to się szybko zmienić. U których bukmacherów można operować Bitcoinem? Oto bukmacherzy z możliwością płatności Bitcoinem o najwyższej nocie wg rankingu SBR (prestiżowe zestawienie bukmacherów pod względem wiarygodności i wypłacalności).

  • Bovada
  • Bookmaker
  • BetOnline
  • Heritage Sports

Wady i zalety obstawiania zakładów bukmacherskich za bitcoiny

Różnorodność metod płatności powinna teoretycznie mieć jedynie plusy w zakładach bukmacherskich. W przypadku Bitcoina nie jest to jednak takie oczywiste. Plusami płacenia za pomocą Bitcoina jest przede wszystkim dodatkowa metoda płatności dla graczy, która jest uznawana za wielu za bardzo wygodną i szybką oraz dodatkowe bonusy. Istnieje jednak szereg minusów, które po części uniemożliwiają dodanie płatności Bitcoinem u polskich bukmacherów, jak brak weryfikacji tożsamości osoby dokonującej płatności, niemożność określenia legalności środków przelanych przez gracza.

Płacenie BTC u bukmachera. Czy jest to bezpieczne?

Paradoksalnie płacenie Bitcoinem jest bezpieczniejsze od standardowych przelewów bankowych. Choć czasem można natrafić na informacje o kradzieżach związanych z Bitcoinami, skala takich procederów jest bezsprzecznie mniejsza niż w przypadku tradycyjnej bankowości. Bitcoiny są także chronione przed inflacją. Ich ilość w obiegu jest ograniczona.

Dlaczego nie warto korzystać z kryptowalut u bukmachera?

Czy warto korzystać z kryptowalut u bukmachera? W Polsce zdecydowanie nie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta jest to po prostu nielegalne. Polskie zakłady bukmacherskie pozwalają wypłacać środki wyłącznie na prywatny konto bankowe użytkownika. Bitcoin zapewnia anonimowość, przez co uniemożliwia zweryfikowanie przynależności konta do gracza.

Niektórzy powiedzą, że można przecież skorzystać z usług zagranicznych bukmacherów. Zgadza się, w niezbyt trudny sposób można zagrać u topowych bukmacherów poza granicami polski. Wtedy jednak trzeba liczyć się z ewentualną utratą znacznej ilości środków. Zagraniczny bukmacherzy nie są objęci żadnym organem nadzoru, jak ma to miejsce w naszym kraju. Mogą więc bez wahania zadziałać na szkodę gracza.

Czy bukmacher Fuksiarz akceptuje płatności kryptowalutami?

Zgodnie z wcześniej podanymi informacjami Fuksiarz.pl, jak i inni legalni bukmacherzy w Polsce nie posiadają opcji płacenia kryptowalutami. Wspomniana metoda płatności jest sprzeczna z systemem przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy u bukmacherów. Nie zanosi się więc, by w najbliższym czasie płatność Bitcoinami pojawiła się nawet u tak lubiącego innowacje bukmachera, jak Fuksiarz.pl.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.

pl Polish
X