Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Goldman Sachs składa wniosek o DeFi ETF

Goldman Sachs składa wniosek o DeFi ETF

DeFi Wiadomości
27 lipca, 2021
769
32fdsfsdfsdf

Gigant bankowości inwestycyjnej Goldman Sachs złożył w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wniosek o utworzenie funduszu ETF powiązanego z kryptowalutami.

W swoim najnowszym wysiłku, aby zdobyć ekspozycję i wykorzystać wzrost technologii blockchain, Goldman Sachs złożył wniosek do SEC o ETF skoncentrowany na papierach wartościowych. We fragmencie wniosku złożonego w poniedziałek czytamy:

The Goldman Sachs Innovate DeFi and Blockchain Equity ETF dąży do zapewnienia wyników inwestycyjnych, które ściśle odpowiadają, przed opłatami i wydatkami, wynikom indeksu Solactive Decentralized Finance and Blockchain Index.

Biorąc pod uwagę, że proponowany ETF byłby powiązany z akcjami publicznych spółek związanych z kryptowalutami, a nie z aktywami kryptowalutowymi, może mieć nieco większe szanse na uzyskanie aprobaty SEC.

Mimo to, wspomniany we wniosku Goldmana “Solactive Decentralized Finance and Blockchain Index” nie jest możliwy do znalezienia na stronie internetowej niemieckiego twórcy funduszy indeksowych. Najbliższym indeksem, który najwyraźniej zamierza wykorzystać gigant inwestycyjny (sądząc przynajmniej po nazwie), jest Solactive Blockchain Technology Performance Index, który w swoim składzie nie zawiera praktycznie żadnych spółek DeFi.

Choć nie jest jasne, jakie konkretnie spółki Goldman planuje włączyć do swojego “innowacyjnego funduszu ETF opartego na DeFi i Blockchain”, to według dokumentów bank dąży do zainwestowania 80% aktywów funduszu w “spółki, które są zgodne z dwoma kluczowymi tematami – wdrażaniem technologii Blockchain i cyfryzacją finansów”.

Proponowany przez Goldmana ETF byłby pasywnie zarządzanym funduszem inwestycyjnym, składającym się ze zwykłych kapitałowych papierów wartościowych spółek zlokalizowanych na rozwiniętych i wschodzących rynkach na całym świecie, w tym w Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Hongkongu, Japonii, Korei Południowej, Szwajcarii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Czytaj również:  Goldman Sachs zatwierdza Bitcoina jako nową klasę aktywów

Goldman jest byczo nastawiony do kryptowalut

Goldman był jednym z wielu wiodących banków inwestycyjnych, które w ostatnich miesiącach zajęły bycze stanowisko wobec kryptowalut. Niedawno ogłosił plany dodania kontraktów terminowych ETH do swojego zestawu produktów związanych z kryptowalutami, a także opublikował raporty dotyczące przyszłości wschodzącej klasy aktywów. W zeszłym tygodniu bank ujawnił, że ponad połowa biur rodzinnych, z którymi współpracuje, inwestuje lub jest zainteresowana inwestowaniem w kryptowaluty.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.