Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Czym jest polisolokata i jak z niej zrezygnować?

Czym jest polisolokata i jak z niej zrezygnować?

Komunikaty firm
9 stycznia, 2021
1122
20200506112031_57e3d1434c56a514f6da8c7dda79367a1c36d8e35b556c48702773d3924bcd59b0_1280.jpg

Polisolokata to termin, na który wielu osobom jeży się włos na głowie. Nie ma w tym nic dziwnego – bardzo dużo ludzi straciło na tym produkcie oszczędności swojego życia. Co zrobić, gdy sami znajdujemy się w takiej sytuacji? Jak odzyskać pieniądze utopione w polisolokacie?

1. Co to jest polisolokata?

2. W jaki sposób polisolokata szkodzi jej właścicielowi?

3. Jak zrezygnować z polisolokaty?

4. Gdzie szukać pomocy?

Co to jest polisolokata?

Polisolokaty były swego czasu bardzo popularnym produktem finansowym, mocno promowanym przez banki. Polisolokata jest umową ubezpieczenia na życie oraz dożycie, połączona z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Jest to umowa trójstronna, w której skład wchodzi ubezpieczyciel, bank oraz klient, czyli osoba ubezpieczona. Jednocześnie nie jest to produkt bankowy, chociaż to właśnie te instytucje najbardziej i najchętniej promowały i namawiały swoich klientów do zawierania tego rodzaju umów. Niestety, niektóre instytucje nadużywały swoich możliwości w ramach umów z klientami, doprowadzając do wprowadzania ich w błąd czy niekorzystnego zagospodarowania mieniem.

W jaki sposób polisolokata szkodzi jej właścicielowi?

Szkodliwość polisolokat jest bardzo różnorodna, jednak głównie sprowadza się do tego, że osoba ubezpieczona traci swoje pieniądze i ma późniejsze problemy z ich odzyskaniem. W przypadku polisolokat oferowanych przez towarzystwo Skandia UOKiK wprost wskazał, które aspekty umowy są nieprawidłowe. Problemy dotyczyły między innymi takich aspektów, jak obciążenie osoby ubezpieczonej całym ryzykiem związanym ze zmianą wartości jednostek funduszy, przerzucania na właściciela kosztów dotyczących wartości wykupu czy fakt, że negatywne następstwa odstąpienia od polisy spadają również na ubezpieczonego. Są to praktyki nieuczciwe, które z jednej strony narażają osoby posiadające podobną polisolokatę na ciągłe straty, ale z drugiej strony jest to również furtka do odzyskania włożonych w ten produkt pieniędzy. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://oplatylikwidacyjne24.pl/polisolokaty-skandia/

Jak zrezygnować z polisolokaty?

Jeżeli chcemy uwolnić się od polisolokaty Skandia to przede wszystkim musimy mieć świadomość, że nie będzie to proste zadanie. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z porady prawnej, obejmujące szczególnie weryfikację dokumentów i aktualnego stanu naszej sprawy – dzięki temu będziemy wiedzieć, na czym stoimy, a z drugiej strony nie będziemy czuć się osamotnieni w starciu z naprawdę potężnym przeciwnikiem. Ponieważ tego typu sprawy są bardzo delikatne i wymagają fachowego spojrzenia, dobrym pomysłem jest również znalezienie sobie odpowiedniego reprezentanta, który będzie w stanie wykazać naszą rację w sądzie. Pamiętajmy, że firma oferująca polisolokatę zrobi wszystko, aby nie musieć wypłacić nam naszych środków. Z tego względu lepiej jest zainwestować w pomoc prawną, niż odejść z sądu z niczym – szczególnie, gdy powierzyliśmy w ramach tej umowy dużą kwotę.

Gdzie szukać pomocy?

Istnieje wiele miejsc, w których możemy zgłosić się po pomoc w sprawie rozwiązania umowy o polisolokatę. Najlepszą opcją będzie zdecydowanie się na prawnika lub biuro, które specjalizuje się w tego rodzaju sprawach. Jeżeli osoba ta zna się na konkretnej firmie, z którą mamy problem, to jeszcze lepiej dla nas. W wielu wypadkach będziemy mogli skorzystać z bezpłatnej wstępnej analizy dokumentów, co nie tylko pozwoli nam określić, w jakiej sytuacji się znajdujemy, ale umożliwi również wstępne oszacowanie kosztów walki o swoje pieniądze w sądzie.



Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.