Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Członek zarządu Signature Bank: “Likwidacja banku to ukryta wojna przeciwko branży krypto”

Członek zarządu Signature Bank: “Likwidacja banku to ukryta wojna przeciwko branży krypto”

Wiadomości
14 marca, 2023
133
signature bank

Amerykański przemysł kryptowalutowy stracił dwa najważniejsze filary w ciągu zaledwie jednego tygodnia – banki Signature i Silvergate. Stanowiły one kluczowy pomost pomiędzy systemami kryptowalutowymi i fiat.

Jeden z członków zarządu Signature Bank, Barney Frank, wyraził swoją opinię na temat tej historii dla CNBC. Jego zdaniem regulatorzy mieli ukryte motywy przy likwidacji firmy. Prawdziwym powodem była chęć “zniszczenia przemysłu kryptowalutowego”.

Biznesmen stwierdził, że jego firma nie miała żadnych problemów finansowych. Świadczą o tym raporty Signature: pod koniec 2022 roku firma posiadała 40 oddziałów, 110,36 mld dolarów w aktywach i 88,59 mld dolarów w depozytach klientów.

“Nie mieliśmy żadnych oznak problemów, dopóki nie doświadczyliśmy runu na depozyty późnym wieczorem w piątek. To było czyste zarażenie od SVB”.

Barney Frank wyjaśnia, że wśród paniki klienci zaczęli przenosić swoje oszczędności do większych banków, takich jak Citi i JPMorgan Chase. Kierownictwo natychmiast zaczęło badać opcje zabezpieczenia się przed ryzykiem i zebrania dodatkowego kapitału. Do niedzielnego wieczora wypłaty zwolniły i sytuacja się ustabilizowała. Było już jednak za późno – FDIC zdecydował się przejąć kontrolę nad Signature Bank.

Bankructwo Signature Bank było trzecim co do wielkości upadkiem bankowym w historii USA. Oficjalne kanały zapewniają, że jest to wymuszone działanie “w celu ochrony deponentów i stabilności amerykańskiego systemu finansowego”.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.