Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Salwadorczycy wyszli na ulicę, aby protestować przeciwko Bitcoinowi

Salwadorczycy wyszli na ulicę, aby protestować przeciwko Bitcoinowi

Bitcoin Wiadomości
23 lipca, 2021
740
salwador-btc-2

Protestujący nazywający siebie Blokiem Ludowego Oporu i Rebelii wystąpili przeciwko rządowi Salwadoru uchwalającemu prawo czyniące Bitcoin legalnym środkiem płatniczym.

Wtorkowy tweet z lokalnej gazety El Mundo pokazuje Salwadorczyków niosących transparenty z napisem “nie dla Bitcoina”. Domagają się oni uchylenia prawa dot. akceptacji Bitcoina w kraju. Członkowie zgromadzenia ustawodawczego Anabel Belloso i Dina Argueta zwrócili się do protestujących po tym, jak najpierw spotkali się z grupą oddzieloną barierą z drutów kolczastych.

W liście udostępnionym podczas protestu, grupa Popular Resistance and Rebellion Block twierdziła, że prezydent Nayib Bukele przyjął ustawę czyniącą kryptowalutę prawnym środkiem płatniczym w kraju bez odpowiednich konsultacji z ludźmi. Powołała się również na zmienność Bitcoina (BTC), porównując inwestowanie w kryptowalutę do gry na loterii: o”

Obstawianie na loterii jest aktem dobrowolnym, podczas gdy Bitcoin jest wymagany przez prawo.

Bitcoin służy tylko dużym biznesmenom

Jednak główny żal grupy dotyczący ram prawnych Bitcoina wydawał się być skupiony wokół postrzeganej dysproporcji w wykorzystaniu kryptowaluty przez rząd w porównaniu z przeciętnym mieszkańcem Salwadoru. Protestujący powiedzieli, że Bitcoin “służy tylko niektórym dużym biznesmenom, zwłaszcza tym powiązanym z rządem, do prania nielegalnie zarobionych pieniędzy”.

Przedsiębiorcy, którzy umieszczają swój kapitał w Bitcoinie, nie będą płacić podatków od swoich zarobków. Ponadto, aby zastosować Bitcoin, rząd wyda miliony dolarów z podatków płaconych przez obywateli. Bitcoin ułatwiłby korupcję publiczną i operacje handlarzy narkotyków, broni i ludzi, wymuszeń i oszustów podatkowych. Spowodowałby również chaos monetarny. Uderzyłby w ludzkie pensje, emerytury i oszczędności, zrujnowałby wiele MSME, wpłynąłby na rodziny o niskich dochodach i uderzył w klasę średnią.

– napisano w liście.

Czytaj również:  Google Trends wskazuje na globalny wzrost zainteresowania Web3

Chociaż uchwalone przez rząd Salwadoru i podpisane przez Bukele w czerwcu, prawo uznające Bitcoin za legalną walutę w kraju nie wejdzie w życie aż do 7 września. Protest Bloku Oporu i Rebelii był skierowany do urzędników państwowych, aby zażądać uchylenia prawa. Ponadto Bank Światowy odmówił również pomocy Salwadorowi w przejściu na ramy przyjazne Bitcoinowi, powołując się na jego “niedociągnięcia w zakresie ochrony środowiska i przejrzystości.”Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.