Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

3 Najlepsze Portfele Bitcoin

3 Najlepsze Portfele Bitcoin

Poradniki Portfele do kryptowalut
13 marca, 2019
5082
pexels-photo-1496045

Jesteśmy pewni, że słyszałeś o Bitcoinie lub innych kryptowalutach.

Możliwe, że również jesteś także posiadaczem małego lub większego portfolio kryptowalut. To świetnie, jednak odpowiedź na jedno ważne pytanie:

Gdzie trzymasz te bitcoiny/kryptowaluty?

Na giełdach takich jak Binance, BitBay, KuCoin, BitMEX lub hostowanych portfelach Bitcoin, takich jak Coinbase czy CEX?

Jeżeli odpowiedzią na to pytanie jest TAK, to narażasz własne pieniądze w postaci kryptowalut na poważne ryzyko. Czemu?

Usługi te przechowują Twoje prywatne klucze Bitcoin pod ich opieką w Twoim imieniu. To nie jest bezpieczna praktyka, ponieważ twój prywatny klucz Bitcoin jest jedynym sposobem na odzyskanie środków.

Więc teraz pytanie brzmi: gdzie należy przechowytwać swoje bitcoiny/kryptowaluty?

Przy wyborze portfela dla Bitcoin i innych kryptowalut należy szukać następujących cech, niezależnie od tego, czy jest to aplikacja, czy portfel sprzętowy:

  • To Ty kontrolujesz klucze prywatne – portfel, w którym jesteś właścicielem i kontrolujesz swoje klucze.
  • Masz możliwość utworzenia kopii zapasowej portfela i zabezpieczenia go korzystając np. z hasła/PINu
  • Posiada dużą społeczność programistów – aktywna społeczność deweloperska gwarantuje szybkie łatki bezpieczeństwa i niezawodność działania
  • Jest łatwy w obsłudze – posiada interfejs gotowy do szybkiego i łatwego użytkowania.
  • Kompatybilność – jest kompatybilny na różnych systemach operacyjnych.

Teraz, gdy wiesz, czego szukać w portfelu Bitcoin, sprawdźmy 3 najlepsze portfele bitcoin.

1. Ledger Nano S

Ledger Nano S to portfel sprzętowy produkowany przez firmę Ledger SAS.

Urządzenie wyglądem przypomina pendrive, którego można podłączyć do dowolnego portu USB. Nie posiada ani nie wymaga baterii, ponieważ uruchamia się dopiero po podłączeniu do komputera (lub urządzenia mobilnego).

Sprzęt jest wyposażony w ekran OLED i dwa boczne przyciski do potwierdzania operacji (kontrolowanie menu oraz wysyłanie środków).

Kiedy konfigurujesz swój Nano S jako nowe urządzenie, musisz ustawić kod PIN, aby zabezpieczyć portfel. Następnie zanotuj i zapisz 24-wyrazową frazę odzyskiwania (tzw. seed). Ten ciąg 24 wyrazów pomoże Ci w odzyskaniu dostępu do Twojego portfela w dowolnym momencie i na dowolnym urządzeniu.

Warto wspomnieć, że dzięki temu portfelowi twoje prywatne klucze są przechowywane w trybie offline, więc nie musisz się martwić o bezpieczeństwo swoich kryptowalut.

Nano S to także najtańszy wielowalutowy portfel sprzętowy ($59 z darmową przesyłką!) na którym przechowasz duże ilości różnych typów kryptowalut. Urządzenie obsługuje on m.in.:

Warto wspomnieć, że to także portfel wielowalutowy, w którym można przechowywać / zarządzać ponad 700 tokenami ERC20 (opartymi na sieci Ethereum).

Jeżeli zastanawiasz się nad portfelem do kryptowalut, to Ledger Nano S będzie bezpretensjonalnie najlepszym wyborem.

Ledger Nano S kupisz na stronie producenta. Ponadto dostępna jest nowa, ulepszona wersja portfela – Ledger Nano X
   

 

UWAGA: nigdy nie kupuj portfeli sprzętowych z nieznanych źródeł (a zwłaszcza urządzeń używanych!). Istnieje ryzyko, że jego oprogramowanie zostało zmodyfikowane, co może doprowadzić do kradzieży.

Bezpieczeństwo zagwarantuje Ci jedynie zakup u producenta!

2. Trezor

Portfel sprzętowy Trezor – produkowany przez czeską firmę SatoshiLabs – to jeden z najpopularniejszych portfeli kryptowalut na świecie.

Czytaj również:  Ledger Nano S - portfel sprzętowy | recenzja, opinie

Jest to małe urządzenie z ekranem OLED, który łączy się przez USB z komputerem osobistym lub telefonem. Jego podstawowym celem jest przechowywanie prywatnych kluczy w trybie offline i podpisywanie transakcji.

Początkowa konfiguracja jest nieco inna niż w Ledger Nano S.

Gdy po raz pierwszy podłączysz Trezora do komputera, wyświetli on dziewięciocyfrowy kod PIN na ekranie OLED. Będziesz musiał wprowadzić ten sam kod PIN, klikając odpowiednie cyfry na ekranie komputera. Ten kod jest generowany losowo za każdym razem, gdy podłączysz Trezora.

Po wprowadzeniu kodu zostaniesz poproszony o zapisanie 24-wyrazowego ciągu słów. Koniecznie go zapisz i przechowuj w bezpiecznym miejscu, ponieważ dzięki niemu będziesz mógł odzyskać dostęp do środków w razie utraty urządzenia lub kradzieży.

Jeżeli chodzi o obsługę urządzenia i korzystanie z niego, każdy początkujący użytkownik powinien sobie poradzić. Przy instalacji urządzenia otrzymasz na bieżąco wszystkie niezbędne informację jak postępować.

Koniecznie trzeba wspomnieć, że Trezor zajmuje 2 miejsce pod względem ilości obsługiwanych kryptowalut. Na tą chwilę przechowasz na nim takie monety, jak:

i inne, wliczając tokeny oparte o standard ERC20…

Trezor może być używany z aplikacjami takimi jak TREZOR Wallet, Mycelium i Multibit HD.

Jest teraz dostępny dla systemu Windows (wersja 7 i nowsze), OS X (wersja 10.8 i nowsze) oraz Linux. Możesz także używać go z urządzeniami opartymi na Androidzie.

Jest dostępny w 3 kolorach – białym, szarym i czarnym – i kosztuje 110 USD.

3. Atomic Wallet

Atomic Wallet to wielowalutowy portfel bez depozytu, który obsługuje ponad 300 monet i żetonów. To pierwszy portfel z możliwością dokonywania tzw. atomowych wymian (eng. atomic swap), co oznacza, że użytkownicy mogą wymieniać Bitcoin, Litecoin i QTUM i inne kryptowaluty bez pośredników.

Oprócz tego Atomic Wallet zapewnia wbudowaną usługę wymiany szeregu kryptowalut oraz opcję zakupu XRP, BTC, LTC i ETH za pomocą karty płatniczej.

Wszystkie te funkcje są dobrze przygotowane w jednym przejrzystym i wszechstronnym interfejsie. Nie musisz weryfikować swojej tożsamości lub rejestru. Wystarczy pobrać portfel dla swojego systemu operacyjnego, zainstalować go i zacząć używać. Obecnie Atomic Wallet działa na wielu systemach operacyjnych, takich jak Windows 64-bit, MacOS, Linux, Android, iOS.

Podobnie jak inne portfele wymienione w niniejszym artykule, Atomic Wallet generuje specjalny 24-wyrazowy ciąg znaków (seed) i koduje prywatne klucze w urządzeniu. Jeśli zamierzasz przechowywać swoje kryptowaluty w Atomic Wallet, zapisz ten ciąg wyrazów i przechowuj w bezpiecznym miejscu. Zostanie on wyświetlony tylko raz, dlatego nie odwlekaj tej operacji.

Portfel obsługuje import kluczy prywatnych, dzięki czemu możesz przenieść swoje środki z dowolnego portfela do Atomic za pomocą kilku kliknięć.

Co ciekawe, Atomic Wallet zapewnia interfejs do niestandardowych tokenów ERC20, więc każdy może dodawać swoje tokeny, importując ja za pomocą adresu kontraktu. To całkiem wygodna opcja, jeśli chodzi o kampanie ICO.

Jeśli chodzi o tę ostatnią, Atomic planuje wydać swój podstawowy token ERC20 do końca 2018 r., A obecnie prowadzi program nagród, w którym każdy może uczestniczyć przed publiczną sprzedażą.

Podsumowując, Atomic Wallet wydaje się być dość nietypowym projektem kryptowalutym. W jednym miejscu możesz zarządzać ponad 300 kryptowalutami, wymieniać je i kupować niektóre z nich, korzystając z atomowej wymieny, uzyskiwać dostęp do niestandardowych tokenów i uczestniczyć w uzyskaniu nagród.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.