Rozpocznij z Brave Browser

Ledger Nano S / Ledger Nano X – obsługiwane kryptowaluty

Ledger Nano S / Ledger Nano X – obsługiwane kryptowaluty

Portfele do kryptowalut
Wrzesień 11, 2019
354
Ledger Nano S i Ledger Nano X są definitywnie najpopularniejszymi portfelami sprzętowymi, w których można bezpiecznie przechowywać Bitcoina jak i tysiące innych kryptowalut (wliczając w to tokeny ERC20)! Firma Ledger, producent portfeli z serii Nano słynie z nieustannego wprowadzania obsługi nowych kryptowalut. Prace nad implementacją kolejnych monet można od dawna obserwować na oficjalnej tablicy Trello...
Ledger Nano S i Ledger Nano X

Ledger Nano S i Ledger Nano X są definitywnie najpopularniejszymi portfelami sprzętowymi, w których można bezpiecznie przechowywać Bitcoina jak i tysiące innych kryptowalut (wliczając w to tokeny ERC20)!

Firma Ledger, producent portfeli z serii Nano słynie z nieustannego wprowadzania obsługi nowych kryptowalut. Prace nad implementacją kolejnych monet można od dawna obserwować na oficjalnej tablicy Trello – https://trello.com/b/5nQ1mdzt/ledger-overview-internal-and-external-developments

W porównaniu do konkurencji np. Trezora, portfele Ledgera obsługują ponad 70 natywnych kryptowalut + tysiące tokenów ERC20. Trezor pozwala zarządzać jedynie ok. 30 natywnymi kryptowalutami oraz tokenami ETC20.

Właśnie dlatego portfele Ledger Nano S i Ledger Nano X są szczególnie polecane osobom inwestujących w altcoiny.

Ponadto wyróżniają się one bardzo cenioną przez użytkowników cechą – dzięki aplikacji Ledger Live dołączonej do zestawu, można bezpośrednio zarządzać tokenami ERC20. Oznacza to, że w przypadku chęci wykonania przelewu bądź podpisania kontraktu, nie trzeba już korzystać z zewnętrznych narzędzi takich jak MyEtherWallet.

W tym artykule przedstawimy pełną listę obsługiwanych przez Ledger Nano S i Ledger Nano S kryptowalut. Skorzystaj z tabeli poniżej, aby sprawdzić jakie kryptowaluty obsługuje dane urządzenie.


Nie masz jeszcze swojego Ledgera?

    lub

Obsługiwane kryptowaluty

(Jakie kryptowaluty obsługuje Ledger Nano S i Ledger Nano X)


Nie masz jeszcze swojego Ledgera?

    lub

Nie wiesz który portfel wybrać? Sprawdź recenzje Ledgera Nano S i Ledgera Nano X

Powiązane artykuły

1 komentarz

  • kwasior

    Za to właśnie kocham Ledgera, że obsługuje tak dużą liczbę kryptowalut. Widzę, że Trezor ostatnimi czasy delikatnie podgonił Ledgera, ale i tak jest słabo jeżeli chodzi o obsługę różnych altcoinów. Obserwuje ich poczynania na Trello i bardzo prężnie współpracują ze społecznością oraz developerami kryptowalut. W mojej opinii nie ma konkurencji dla Ledgera. Ponadto inwestując w model X już w ogóle mamy perpetum mobile i nie musimy nawet podłączać urządzenia pod komputer żeby wysyłać crypto i zarządzać środkami. Wielki props dla nich za rozwój produktu.

Dodaj komentarz lub opinię