Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Korea Południowa przyjmuje ustawę o cyfrowych aktywach

Korea Południowa przyjmuje ustawę o cyfrowych aktywach

Wiadomości
30 czerwca, 2023
72
korea poludniowa bitcoin

Parlament Korei Południowej przyjął ustawę mającą na celu ochronę użytkowników aktywów cyfrowych. Impulsem do jej zatwierdzenia był upadek ekosystemu Terra, który był stworzony przez obywatela kraju Do Kwona. Informacje na ten temat podał Bloomberg.

Dokument skonsolidował 19 różnych ustaw związanych z kryptowalutami. Wprowadza pojęcie “aktywów cyfrowych” i definiuje odpowiedzialność za przestępstwa, takie jak wykorzystywanie informacji poufnych, manipulacje rynkowe i nieuczciwe praktyki handlowe.

Prawo upoważnia FSC i Bank Korei do nadzorowania operatorów kryptowalut i powierników.

Dokument wymaga ubezpieczenia, funduszy rezerwowych i ustaleń dotyczących księgowania transakcji. Zasady mają zastosowanie do aktywów takich jak Bitcoin, podczas gdy istniejące przepisy dotyczące rynków kapitałowych mają zastosowanie do tokenów security. Główny sekretarz Korea Blockchain Enterprise Promotion Association w Seulu – Lee Soo-ren powiedział:

“Z zadowoleniem przyjmujemy próbę zaprowadzenia porządku przez władze. Prawo pozostaje jednak skoncentrowane na TradFi […], co może raczej stłumić branżę niż ją promować.”

Według Baek Hyun, przewodniczącego Komisji Polityki Narodowej parlamentu Korei Południowej, nowy zestaw zasad koncentruje się na ochronie inwestorów i będzie stopniowo rozszerzany, aby zapewnić kompleksowy nadzór.

W styczniu 2023 r. ujawniono, że południowokoreańskie Ministerstwo Sprawiedliwości planuje wdrożyć system śledzenia transakcji kryptowalutowych w celu przeciwdziałania praniu pieniędzy.

W kwietniu media poinformowały, że lokalny bank centralny otrzyma pozwolenie na badanie i śledzenie działań związanych z obiegiem cyfrowych aktywów organizacji.

Przypomnijmy, że współzałożyciel i dyrektor generalny Terraform Labs został uznany winnym w Czarnogórze fałszowania dokumentów podczas próby opuszczenia kraju. Kwonowi grozi również kara więzienia w Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.