Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Do Kwon skazany na 4 miesiące więzienia

Do Kwon skazany na 4 miesiące więzienia

Wiadomości
20 czerwca, 2023
71
do kwon

Do Kwon, założyciel projektu Terra (LUNA), został skazany na cztery miesiące więzienia w Czarnogórze. Powodem jest sfałszowanie dokumentów w celu opuszczenia kraju.

Wyrok dla założyciela Terra (LUNA)

Dyrektor generalny Terraform Labs, który jest odpowiedzialny za upadły stablecoin USTC i nieudany projekt Luna, zaprzeczył zarzutom. Jak twierdzi, uzyskał on swoje kostarykańskie i belgijskie paszporty, z których oba były fałszywe, od chińskich biur podróży. Chociaż biura podróży były podejrzane, nie sprawdzał, co się za nimi kryje. Twierdził, że podróżował z tymi paszportami od lat i nie wiedział, że są fałszywe. Jego przyjaciel i były współpracownik Han Chang-Joon również podróżował z fałszywymi dokumentami.

Sąd nie mógł jednak zaakceptować jego historii. Sąd w stolicy Czarnogóry, Podgoricy, skazał Kwona na cztery miesiące więzienia. Sytuacja w tej chwili jest jednak dość osobliwa, biorąc pod uwagę, że Kwon był przetrzymywany przez dłuższy czas przed procesem. Te zatrzymane tygodnie również liczą się już jako odbyty czas, a tym samym odejmują od czteromiesięcznego wyroku więzienia. Ponadto sąd wcześniej zdecydował, że Kwon i jego wspólnik powinni zostać zatrzymani na kolejne sześć miesięcy, aby potencjalna ekstradycja do Korei Południowej stała się rzeczywistością. Nie wiadomo jeszcze, jak długo Kwon będzie faktycznie przetrzymywany.

Do Kwon ucieka przed prokuraturą w Korei Południowej

Korea Południowa, Stany Zjednoczone i Singapur wniosły oskarżenia przeciwko Kwonowi. Chociaż mialirder twierdzi, że nie ucieka, Korea Południowa od miesięcy próbowała go namierzyć. Kwon przebywał w Czarnogórze, aby uniknąć kary, a przed aresztowaniem chciał udać się do Dubaju. Jeśli Czarnogóra dokona ekstradycji Kwona do Korei Południowej, będzie on tam ścigany jako osoba współodpowiedzialna za straty w wysokości 60 miliardów dolarów wynikające z upadku projektu Terra.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.