Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Opłaty za gaz Ethereum najniższe od sierpnia 2021 roku

Opłaty za gaz Ethereum najniższe od sierpnia 2021 roku

Wiadomości
10 marca, 2022
400
opłaty za gaz ethereum

W miarę jak aktywność DeFi i NFT zaczęła się ochładzać, opłaty za gaz w Ethereum znacznie spadły i obecnie oscylują wokół 20-24 Gwei, w zależności od czasu potrzebnego na potwierdzenie.

Według danych Cryptorank, opłaty za gaz dla transakcji w sieci Ethereum (ETH) spadły do najniższego poziomu od sierpnia 2021 roku.

Liczba ta spada od początku tego roku. Najnowsze statystyki pokazują, że potwierdzenie o niskiej prędkości trwające około 6 minut 45 sekund wymaga 20 Gwei, potwierdzenie o średniej prędkości trwające około 2 minuty wymaga 22 Gwei, a potwierdzenie o wysokiej prędkości trwające około 45 sekund kosztuje 24 Gwei. W ciągu ostatnich trzech miesięcy opłaty za gaz spadły o prawie 90%.

Spadek wartości TVL w DeFi

Całkowita wartość zablokowana (Total Value Locked – TVL) w DeFi na Ethereum osiągnęła rekordowo niski poziom. Według danych zebranych przez DeFi Llama, udział Ethereum w DeFi TVL spadł w ostatnich tygodniach poniżej 55%. Po wielokrotnym osiągnięciu nowych szczytów w ostatnim kwartale 2021 roku, liczby spadły z powodu słabnącego zainteresowania tym sektorem. W chwili pisania tego tekstu wartość TVL wynosiła 109 miliardów dolarów i stanowiła 54,5% wartości rynku DeFi.

Protokoły odchodzą od Ethereum. Chociaż nadal jest on liderem na rynku, inne sieci, takie jak Terra, Avalanche, Binance Smart Chain (BSC), Fantom okazały się opłacalne dla użytkowników, eliminując oczywiste ograniczenia spowodowane wysokimi opłatami transakcyjnymi i niską przepustowością.

Jednak po znakomitym 2021 roku cały ekosystem DeFi doświadczył przedłużającego się okresu załamania rynku. Większość sieci znajduje się w głębokiej czerwieni.

Czytaj również:  Wieloryb z czasów ICO Ethereum obudził się

Spada też sprzedaż NFT

Szum wokół niewymiennych tokenów (NFT) był jednym z głównych czynników powodujących zadziwiająco wysokie opłaty za gaz na blockchainie Ethereum i wynikające z tego zatory w sieci. Mimo że rok rozpoczął się dla NFT z hukiem, impet gwałtownie wyhamował. Według danych od NonFungible, średnia cena sprzedaży NFT wynosi obecnie około 1 tys. dolarów, podczas gdy jeszcze dwa miesiące temu przekraczała 6800 dolarów.

Co więcej, aktywność na jednej z największych na świecie giełd NFT – OpenSea – również się ochłodziła. W pierwszym tygodniu lutego dzienne transakcje na tej platformie osiągnęły ATH w wysokości około 360 milionów dolarów i od tego czasu wykazują tendencję spadkową.

Na dzień 9 marca wynosiły 68,2 mln USD. Dzienne transakcje NFT również spadły z wysokiego poziomu 120 tys. do 109 tys. w okresie krótszym niż trzy tygodnie.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.