Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Dlaczego Ethereum rośnie jak na drożdżach? Cumberland wyjaśnia

Dlaczego Ethereum rośnie jak na drożdżach? Cumberland wyjaśnia

Wiadomości
21 lipca, 2022
307
ethereum

Eksperci z pozagiełdowej platformy kryptowalutowej Cumberland stwierdzili, że rajd Ethereum z lipca 2022 r. był napędzany przez czynniki fundamentalne. Zauważyli też zwiększone zainteresowanie klientów tym aktywem.

Podczas gdy ruchy cenowe w niedawnej przeszłości były techniczne i w dużej mierze powiązane z makroekonomią, ostatni [rajd] był krypto-fundamentalny: sieć testowa Sepoila pomyślnie zmigrowała do Proof-of-Stake w dniu 6 lipca, ustawiając scenę dla migracji mainnetu na początku jesieni.

Cumberland podkreślił, że pojawienie się rentownego i deflacyjnego aktywa o wysokiej kapitalizacji jest “niezwykle ważnym wydarzeniem dla użytkowników i inwestorów”. Firma zauważyła również, że przejście Ethereum na PoS zmniejszy negatywny wpływ blockchaina na środowisko. W publikacji czytamy:

Widzieliśmy przepływ [realokacji portfeli do ETH] poprzez nasze API i biuro OTC: stosunek kupna do sprzedaży zmienił się dramatycznie w ciągu ostatniego tygodnia, a kupującymi były firmy instytucjonalne.

Zdaniem analityków, opisana zmiana odzwierciedla strukturę motywacyjną każdego zmiennego aktywa. Wyjaśnili, że traderom i inwestorom łatwiej jest kupować go na “odbiciu” niż na lokalnym dnie.

Eksperci podkreślali, że wahania cen są zupełnie normalne dla młodych produktów technologicznych. Ich zdaniem wynika to ze stosunkowo niskiej płynności rynku oraz faktu, że użytkownicy wciąż “doceniają rolę” Ethereum i zdecentralizowanych aplikacji opartych na tym blockchainie.

Czytaj również:  Przychody z wydobycia Bitcoina przewyższyły Ethereum po raz pierwszy od roku

Według CoinGecko, notowania Ethereum wzrosły o prawie 35% w ciągu ostatnich siedmiu dni. W chwili pisania tego tekstu, aktywo jest handlowane w pobliżu 1500 dolarów.

 

 Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.