Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

MicroStrategy dokupiła 1054 BTC

MicroStrategy dokupiła 1054 BTC

Wiadomości
6 kwietnia, 2023
102
microstrategy

5 kwietnia prezes wykonawczy MicroStrategy Michael Saylor poinformował za pośrednictwem Twittera, że amerykańska firma zajmująca się analityką biznesową nabyła kolejne 1045 Bitcoinów (BTC) za około 29,3 mln USD. Średnia cena za BTC wyniosła około 28,016 USD.

140 000 Bitcoinów w portfelu

MicroStrategy osiągnęła ważny kamień milowy w dniu 5 kwietnia 2023 roku. Firma posiada już łącznie 140 000 Bitcoinów. Kryptowalutę nabyła za około 4,17 miliarda dolarów, po średniej cenie 29 803 dolarów za BTC. Ten zakup to potwierdzenie strategii firmy polegającej na inwestowaniu w Bitcoin jako aktywa rezerwowe.

Saylor jest zagorzałym zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Namawiał firmy do przyjęcia jej jako strategicznego aktywa i wielokrotnie podkreślał, że Bitcoin jest obecnie najbezpieczniejszym i najbardziej niezawodnym magazynem wartości na rynku. Według Saylora, oferuje on firmom wyjątkową okazję do ochrony ich aktywów przed inflacją.

Spłata pożyczki Silvergate

Niedawno, bo pod koniec marca MicroStrategy spłaciło swoją pożyczkę Silvergate i kupiło 6 500 BTC. Firma dokonała swojego pierwszego zakupu Bitcoin w sierpniu 2020 roku i od tego czasu nieustannie powiększała swój portfel.

Czytaj również:  Salwador wykorzysta swoje zyski z BTC do budowy ogromnego schroniska dla zwierząt

Po najnowszym zakupie MicroStrategy posiada ponad 12,6 miliarda dolarów w Bitcoinie. Taka ilość z całą pewnością podkreśla zaufanie firmy do długoterminowego potencjału kryptowaluty.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.