Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Przykładowe rodzaje kryptowalut

Przykładowe rodzaje kryptowalut

Poradniki
14 listopada, 2019
2073
rodzaje kryptowalut

W przypadku kryptowalut rynek jest bardzo rozproszony. Oczywiście w samym centrum znajduje się Bitcoin. Jest to waluta jedyna w swoim rodzaju, jednak pod przykrywką jej popularności wykształciło się również wiele innych. Co więcej zdobywają one coraz większą część rynku.

Przykładowe rodzaje kryptowalut:

Ethereum

Ethereum jest kryptowalutą oraz przede wszystkim, otwartą platformą, która umożliwia deweloperom tworzenie i wdrażanie zdecentralizowanych aplikacji, takich jak inteligentne kontrakty i inne złożone aplikacje prawne i finansowe. Można porównać Ethereum do programowalnego Bitcoina, gdzie programiści mogą wykorzystać podstawowy łańcuch bloków (blockchain) do tworzenia rynków, wspólnych ksiąg rozrachunkowych, organizacji cyfrowych i innych, które wymagają niezmiennych danych i umów, a wszystko to bez potrzeby pośrednika. Wydany w 2015 roku, Ethereum jest dzieckiem Vitalika Buterina, który widział potencjalne zastosowania technologii Bitcoin jako kolejny krok w rozwoju społeczności blokchainowej. Ethereum jest obecnie kryptowalutą, znajdującą się na drugim miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej i niektórzy oczekują, że przewyższy on Bitcoin zarówno jako ceniona inwestycja, jak i najpopularniejsza waluta kryptograficzna na świecie.

Ripple

xrpKryptowaluta pojawiła się na rynku w 2012 roku. Ciekawostką jest, że jej prace koncepcyjne pojawiały się jeszcze w czasach, kiedy powstawał dopiero bitcoin. Co je różni? Przede wszystkim fakt tego, że Ripple jest pośrednikiem. Co to oznacza? Nie posiada ona osób, którzy zajmują się jej kopaniem. Stanowi sieć rozrachunkową. Dużą zaletą jest przede wszystkim możliwość rozliczania dolarów, euro oraz franków. Na tym nie koniec, ponieważ istnieje również możliwość rozliczania bitcoina. Prognoza kryptowalut jest bardzo pozytywna. Wszystko jest zależne przede wszystkim od tego, jak dużo instytucji w najbliższym czasie zechce z niego korzystać. Na chwilę obecną na Ripple postawił przykładowo Royal Bank of Canada, Santander, UBS oraz UniCredit.

Dash

Po raz pierwszy blok tej kryptowaluty został wykopany w styczniu 2014 roku. To, co najbardziej może zainteresować to przede wszystkim obecność węzłów uprzywilejowanych. Co trzeba zrobić? Wystarczy jedynie znaleźć się w posiadaniu 1000 monet dash. Wówczas masz już pełne prawo do udziału w podziale wykopywanych monet. Dużą zaletą kryptowaluty jest przede wszystkim decentralizacja. Udziałowców jest wielu, co zapobiega powstawaniu pomówień na rynku oraz kontroli przez małą grupę wpływów. Prognoza dash jest również bardzo pozytywna zwłaszcza ze względu na fakt tego, że na dziś wielu programistów jest opłacanych wykorzystując w tym celu właśnie tą kryptowalutę.

IOTA

Sama firma, która jest odpowiedzialna za powstanie tej kryptowaluty powstała w 2015 roku, jednak beta wystartowała w połowie 2016. W tym przypadku nie ma „górników” oraz opłat transakcyjnych, bloków oraz ich wydobycia. Tym właśnie różni się od bitcoina. Zaletą jest przede wszystkim to, że transakcje weryfikują się bez potrzeby używania wielkiej mocy obliczeniowej. Dlatego wiąże się to z ekonomią jej wykorzystania. Jej twórcy uważają, że jest najlepszą możliwą opcją do wymiany informacji pomiędzy urządzeniami IoT. Prognoza tej kryptowaluty zależy przede wszystkim od przyszłości. Dużo do powiedzenia w tej kwestii mają przede wszystkim urządzenia internetowe. W przypadku potrzeby płacenia sobie za korzystanie z danych, cały system będzie już gotowy.

Lisk

liskPojawienie się tej kryptowaluty przypada na maj 2016. Charakteryzuje się przede wszystkim brakiem wydobycia. W zamian za to w sieci znajdziesz 101 wybieranych delegatów. Otrzymują wynagrodzenia za potwierdzenie transakcji. Co jest ich zadaniem? Transakcje powinny być możliwie bezpieczne oraz szybkie. Ciekawą właściwością tej kryptowaluty jest możliwość tworzenia bocznych łańcuchów. One korzystają z bezpieczeństwa zapewnianego przez główny łańcuch lisk.

Dla wielu osób kryptowaluty to przede wszystkim bitcoin. Jednak należy mieć na uwadze fakt, że jest ich znacznie więcej. Wymienione powyżej to nadal nie wszystkie. Tworzą one naprawdę gęstą gromadę. Jeśli decydujesz się na inwestowanie, najlepiej poczytaj dokładnie o poszczególnych typach i wybierz te, które najbardziej czujesz. To dla ciebie bardzo ważne, jeśli decydujesz się na spekulowanie.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.