Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Rząd szwajcarski uważa, że nie potrzeby nowelizowania prawa pod kątem kryptowalut

Rząd szwajcarski uważa, że nie potrzeby nowelizowania prawa pod kątem kryptowalut

Wiadomości
29 czerwca, 2020
1014
3a86f3a9-50ee-4e8e-96f4-7a15c982b687_f1400x900

Według szwajcarskich organów ustawodawczych nie na obecnie potrzeby dokonania zmian prawnych oraz podatkowych z zakresu technologii blockchain.

Wszystko zostaje po staremu w Szwajcarii

Podczas spotkania, które odbyło się 19 czerwca 2020 roku, Rada Federalna Szwajcarii debatowała nad nowelizacją ustaw. Obrady dotyczączyły kryptowalut i projektów opartych na technologii blockchain. Po wnikliwym przeanalizowaniu danych podjęto decyzję oznajmująca, że obecne regulacje dotyczące przychodów, majątku, podatków dochodowych oraz podatku VAT są „w zupełności wystarczające”. Jest to bardzo dobra informacja dla wszystkich Szwajcarów, którzy inwestują lub posiadają kryptowaluty. Wydaje się to wpisywać w obecny trend, w którym kryptowaluty łapią się na różnego rodzaju ulgi podatkowe. Przykładowo w Portugalii obecnie opodatkowaniu nie podlega trading oraz „wydobywanie” kryptowalut.

Korea Południowa ma inne zdanie na ten temat

W zeszłym tygodniu rząd Południowej Korei ogłosił, że rozważa nałożenie podatku od kryptowalut. Szybko spotkało się to z bardzo negatywną reakcją społeczności. W tej sprawie zabrał swój głos także koreański ekonomista Sung Tae-yoon:

“Jest jeszcze zbyt wcześnie, by rząd wprowadzała podatki dotyczące kryptowalut w momencie, w którym rynek nie jest wystarczająco rozwinięty”Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.