Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

W Wietnamie rośnie popyt na koparki kryptowalut

W Wietnamie rośnie popyt na koparki kryptowalut

Wiadomości
6 września, 2021
716
wietnam kopanie krypto

Wietnam zaczął ostatnio odnotowywać wysoki popyt na sprzęt do wydobywania kryptowalut. Do sektora dołącza bowiem coraz więcej osób zainteresowanych kopaniem bitcoina, ethereum i inne cyfrowe aktywa.

Co ciekawe, rynek platform wydobywczych w Wietnamie odnotował znaczny spadek kilka miesięcy temu. Wszystko za sprawą bitcoina stracił ponad 50% swojej wartości i był handlowany poniżej 30 000 USD z powodu chińskiego FUDu.

Jednakże, ponieważ sztandarowa kryptowaluta wróciła powyżej 50 000 dolarów, coraz więcej osób chce zaangażować się w działalność górniczą i coraz częściej kupują koparki.

Quang Thuan to przedsiębiorca, który jest właścicielem sieci sklepów dostarczających sprzęt górniczy w Ho Chi Minh City. Ujawnił on, że jego firma we wrześniu sprzedała dużo więcej kart niż w poprzednim miesiącu.

Wysoki koszt koparek kryptowalut

Rosnący popyt sprawił, że sprzęt górniczy stał się w Wietnamie droższy – twierdzą dostawcy sprzętu w całym kraju. Koparka kosztuje obecnie średnio 30 mln VND (1300 USD), a najlepiej sprzedające się maszyny górnicze, takie jak te z procesorami wyprodukowanymi przez AMD lub Nvidia, są obecnie wyceniane w przedziale od 3500 do 4400 USD. Około 220 USD drożej niż w zeszłym miesiącu.

Jeden z lokalnych górników powiedział, że wydał około 3 miliardów VND (130 400 dolarów), aby stworzyć swoją kopalnie Ethereum z nowymi platformami w południowej prowincji Dong Nai. Ma on nadzieję, że jego inwestycja zwróci się w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Czytaj również:  Burmistrz Nowego Jorku otrzyma wypłatę w BTC i ETH

Brak opcji inwestycyjnych

Le Hung, administrator grupy dot. wydobycia kryptowalut posiadającej około 80 000 członków, powiedział, że rynek wydobywczy w Wietnamie kwitnie głównie ze względu na skok cen kryptowalut i przedłużającą się pandemię.

Po pierwsze, Bitcoin, Ethereum i inne kryptowaluty jednocześnie odnotowały wzrosty cen, a górnicy zaczęli osiągać zyski. Po drugie, pandemia (Covid-19) przedłużyła się, zmniejszając opcje inwestycyjne, a więc więcej osób zdecydowało się na wydobywanie monet.

Pomimo gwałtownego wzrostu popytu na platformy w Wietnamie, kraj ten nie jest w pełni przychylny kryptowalutom i wielokrotnie ostrzegał swoich obywateli przed tą klasą aktywów.

Władze Wietnamu zakazały cyfrowej waluty jako środka płatniczego w 2018 roku. Jednak w 2020 roku kraj rozpoczął badania nad kryptowalutami i nawiązał współpracę z TomoChain, aby wydać umieścić wszystkie dyplomy i kwalifikacje wydane w ramach wietnamskiego Ministerstwa Edukacji na blockchainie.2 komentarze

  • t
    tobiasz

    I co kopią w tym wietnamie? Ethereum? Przecież ETH jeszcze w tym roku ma przejść na Ethereum 2.0 i się skończy kopanie. Co wtedy zrobią ze sprzętem? Zaczną kopać ergo albo jakiś inny shitcoin?

  • g
    górnik

    A Ethereum niedługo przejdzie na proof of stake i dupa. Co wtedy będzie warto kopać?

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.