Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Ethereum (ETH) – co warto wiedzieć o tej kryptowalucie

Ethereum (ETH) – co warto wiedzieć o tej kryptowalucie

Komunikaty firm
22 lutego, 2022
353
ethereumeth-cowartowiedziecotejkryptowalucie

Ethereum od długiego czasu okupuje szczyt notowań kryptowalut. Jest to token, który swoją wartością ustępuje jedynie legendarnemu Bitcoinowi. Co stanowi o jego sukcesie i co takiego odróżnia go od BTC? W jaki sposób sprawdzać jego aktualny kurs? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, to gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem!

Ethereum – kurs i podstawowe informacje

Co kryje się za jedną z najpopularniejszych kryptowalut na świecie, która od dłuższego czasu notuje bardzo wysoki kurs? Ethereum powstało jako platforma oparta na technologii blockchain. Pozwala ona swoim użytkownikom na tworzenie zdecentralizowanych aplikacji (tak zwanych dApps, wykorzystujących inteligentne kontrakty).

Projekt zapoczątkowano w 2014 roku poprzez sprzedaż ICO, co przyniosło twórcom ponad 18 milionów dolarów na dalszy rozwój. Co ciekawe, do siódemki założycieli Ethereum należy między innymi Vitalik Buterin, który był wcześniej zaangażowany w rozwój Bitcoina.

Platforma z miejsca zyskała ogromną popularność, a jej następstwem było osiągnięcie wysokich notowań i wartościowego kursu emitowanej przez nią kryptowaluty Ether (ETC).

Kryptowaluta Ethereum – czym się wyróżnia?

Pomimo że potocznie mówi się o tokenach Ethereum, to prawidłową nazwą dla tej monety jest Ether. Została ona wyemitowana w celu finansowania platformy i do dziś funkcjonuje głównie w tym celu.

Oznacza to, że w przeciwieństwie do Bitcoina, nie można stosować Etheru jako ogólnego środka płatniczego. Jego funkcjonalności ograniczają się wyłącznie do uiszczania opłat dokonywanych w ramach platformy Ethereum, która ma aspiracje budowania społeczności zorientowanej wokół technologii blockchain. Nie przeszkadza to jednak swobodnej wymianie na linii ETC-BTC.

Blockchain ETC to dopracowany projekt, który często spełnia funkcję hosta dla innych tokenów (umożliwia mu to standard ERC-20). W ten sposób na jego bazie zostało stworzonych już tysiące nowych altcoinów.

W przeciwieństwie do Bitcoina, Ether nie jest walutą deflacyjną. Oznacza to, że nie ma nałożonych na jego emisje żadnych ograniczeń. Z tego powodu Ethereum kurs może być w większym stopniu narażony na wahania.

Ether jest wydobywany na podstawie protokołów Proof-of-Work (podobnie jak Bitcoin), ale trwają zaawansowane prace, które mają zmienić ten stan rzeczy. PoW ma być zastąpione przez Proof-of-Stake, w którym emisja kolejnych monet będzie kontrolowana przez decyzje wyznaczonych walidatorów. Jest to rozwiązanie eliminujące potrzebę posiadania koparek i górników, a co za tym idzie przyjazne dla środowiska.

Gdzie kupić Ethereum? Sprawdź giełdy kryptowalut

Jeżeli jesteś zainteresowany inwestycją w Ether, istnieje parę platform, które Ci to umożliwią. Zachęcamy do odwiedzenia strony gieldykryptowalut.pl gdzie znajdziesz aktualne kursy ETC, ale także rozległe opinie na temat różnych giełd i brokerów umożliwiających handel tą kryptowalutą. Dzięki temu będziesz mógł w prosty sposób porównać wszystkie dostępne oferty ze sobą i wybrać spośród nich taką, która da Ci najlepsze warunki. Twoje inwestycje czekają!Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.