Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Kapitalizacja rynku Ethereum po raz pierwszy przekroczyła wartość platyny

Kapitalizacja rynku Ethereum po raz pierwszy przekroczyła wartość platyny

Wiadomości
29 kwietnia, 2021
923
ethereum-blockchain

Ethereum (ETH) zbliża się do pierwszej 30 najbardziej wartościowych aktywów na świecie. Przyczyniły się do tego ostatnie, rekordowe wzrosty ceny. Tym samym ETH przedstawiło kolejne dowody na to, że sieć jest w środku potężnego rynku byka.

Ethereum osiąga ATH

Cena ETH w środę osiągnęła szczyt na poziomie 2741.78 USD, tym samym wyznaczając nowy rekord wszech czasów. Przy obecnej wartości około 2730 USD, całkowita kapitalizacja rynkowa Ethereum wynosi obecnie 315,4 miliarda dolarów.

Dzięki temu wzrostowi, Ether jest teraz 33. najbardziej wartościowym aktywem na świecie. Zgodnie z danymi CompaniesMarketCap.com, moneta wyprzedziła metal szlachetny – platynę. Całkowita kapitalizacja rynkowa wydobywanej platyny, która obecnie szacowana jest na około 303 miliardy dolarów, pochodzi z analizy skumulowanej produkcji tego surowca od 1900 roku. Wykorzystując dane z Statistica i Johnson Matthey Technology Review, CompaniesMarketCap.com szacuje, że wydobyto 250 milionów uncji platyny.

Platyna jest najlepiej radzącym sobie metalem szlachetnym w tym roku, choć jej zyski wypadają blado w porównaniu z Ethereum i innymi kryptowalutami. Platyna zyskała prawie 14% od początku roku, podczas gdy srebro i złoto straciły na wartości.

Ether może w niedalekiej przyszłości wkroczyć na nowe tory. Kolejne sześć najbardziej wartościowych firm lub aktywów znajduje się obecnie w odległości 35 miliardów dolarów od jego kapitalizacji rynkowej – i prawie wszystkie z nich działają w tradycyjnych branżach.

Ethereum na fali

Jeśli chodzi o ogólną wydajność, Ether był w tym roku na fali. Druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej zyskała ponad 360% od 1 stycznia dzięki silnemu rynkowi byka, rosnącej adopcji zdecentralizowanych finansów i optymizmowi związanemu z nadchodzącymi propozycjami ulepszenia Ethereum.

Ostatnio, wyniki cenowe ETH zostały wsparte wiadomością, że Europejski Bank Inwestycyjny uruchamia nową ofertę “cyfrowych obligacji” w sieci Ethereum.

Dominacja Ethereum na rynku również rośnie. Kryptowaluta ta stanowi obecnie 15,1% całego rynku aktywów cyfrowych. Bitcoin (BTC) natomiast odnotował spadek swojej dominacji poniżej 50%.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.