Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Przejście Ethereum na PoS znowu opóźnione o kilka miesięcy

Przejście Ethereum na PoS znowu opóźnione o kilka miesięcy

Wiadomości
14 kwietnia, 2022
347
ethereum20

Długo oczekiwane Ethereum Merge będzie miał kolejne opóźnienie. Deweloperzy pracujący nad aktualizacją szacują czas jej ukończenia na “kilka miesięcy po” czerwcu.

Ze względu na sukces testów, oczekiwano, że Merge zostanie wprowadzony w połowie roku. Ostatnie niepowodzenie nie jest jednak zaskakujące. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że proof-of-stake (PoS) jest stale opóźniany od czasu, gdy po raz pierwszy został zaproponowany.

Jednak wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku główna sieć Ethereum połączy się z Beacon Chain. Wówczas stanie się siecią proof-of-stake.

Tim Beiko, deweloper Ethereum, przedstawił wczoraj na Twitterze zaktualizowaną linię czasu, wstępnie stwierdzając, że główni deweloperzy są już na finiszu:

To nie będzie czerwiec, ale prawdopodobnie kilka miesięcy później. Nie ma jeszcze konkretnej daty, ale na pewno jesteśmy w końcowym rozdziale PoW na Ethereum.

Jego komentarz wywołał poruszenie zarówno wśród zwolenników, jak i przeciwników Ethereum. Deweloper dodał więc dziś, że “może być trudno rozróżnić postępy w The Merge, kiedy nie jest się głęboko zaangażowanym w ten proces”.

Aby zapewnić dalszy kontekst, Beiko opublikował na blogu wpis, w którym zawarł dokładniejsze informacje.

Według dewelopera, konkretna data nie zostanie ustalona. Przynajmniej dopóki “zespoły klientów nie będą pewne, że implementacje oprogramowania zostały dokładnie przetestowane i są wolne od błędów.”

Czytaj również:  Przychody z wydobycia Bitcoina przewyższyły Ethereum po raz pierwszy od roku

Głównym elementem tych ostatnich etapów są próbne uruchomienia publicznych sieci testowych, takich jak Kiln. Trzeba też wprowadzić shadow forki, które umożliwiają deweloperom testowanie w sieci różnych implementacji związanych z merge/PoS.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.